Херсонщина посіяла на третину менше рису

22 травня 2019, 16:20 1364

Херсонська область значно знизила посіви рису та сої цього року.

Про це свідчать дані департаменту агропромислового розвитку Херсонської ОДА, пише «Голос України».

Так посіви рису в краї цього року заледве дотягнули до 5,6 тис. га, що на 28,2% менше минулорічних 7,8 тис. га. Площі скоротилися в усіх «рисівницьких» районах — Голопристанському, Каланчацькому, Скадовському.

За середньої врожайності у 5,7 тонни рису-сирцю з гектара його недобір під час «білих жнив» може перевищити 12,5 тис. т. А це вже удар по національному ринку з перспективою зростання цін на рисову крупу. Адже саме Херсонщина забезпечує постачання більш як половини вітчизняного рису, пише видання.

Власники плантацій переконують, що іншого виходу в них немає. Адже транспортування дніпровської води для поливу подорожчало на третину, тоді як оптові закупівельні ціни рисової крупи залишаються на рівні минулорічних.

Меншими будуть на Херсонщині і цьогорічні обсяги збирання сої, яка на степовому півдні України теж потребує зрошення. Торік площі під цю культуру з величезним експортним потенціалом становили майже 110 тис. га, а нині заледве дотягують до 90 тис. га, каже заступник директора департаменту агропромислового розвитку Херсонської ОДА Андрій Нєдєлько. Відповідно, очікуваний недобір — майже п’ята частина від минулорічного врожаю сої.