КХП на Тернопільщині готують до приватизації

18 травня 2024, 14:29 2977

Представники Регіонального відділення Фонду держмайна по Івано-Франківській, Чернівецькій та Тернопільській областях днями здійснили обстеження потенційного об’єкта приватизації ЄМК ДП «Чортківський комбінат хлібопродуктів».

Про це повідомив начальник Управління забезпечення реалізації повноважень відділення Руслан Белошицький у Facebook.

Наразі об’єкт не здійснює основну діяльність — виробництво продуктів борошномельно-круп'яної промисловості та приймання на зберігання зерна, тому приватизація дасть можливість залучити ефективного власника та відновити виробничі цикли.

Водночас посадовець зазначає, що у ДП «Чортківський КХП» налічується 12 зерноскладів підлогового типу загальною місткістю 39,7 тис. т.  Приймання зерна проводиться як з автотранспорту, так і залізничних вагонів. 

Підприємство складається з 4 дільниць: 1) дільниця №1 — млинзавод  №1, потужністю 209 т/добу; 2) дільниця № 2 — склад готової продукції; 3) дільниця № 3 — елеватор  «Чортківський КХП» (м. Чортків, вул. Білецька, 17), до складів підведена залізнична колія, вивантаження можливе двох вагонів одночасно; 4) дільниця № 4 — склади підлогового типу  в с. Білобожниця за 12 км від Чорткова, побудовані в 1960-67 рр., загальна місткість (після пожежі) близько 15 тис. т зерна.

В процесі огляду активу керівництво управління разом із представниками підприємства, місцевої влади та бізнесу обговорили проблемні питання підготовки об’єкту до приватизації, зокрема деякі моменти реєстрації права власності на нерухомість, боргові зобов’язання підприємства, погашення яких має взяти на себе майбутній власник, та шляхи подолання проблем. 

«Наша головна мета — це збільшення надходжень до державного бюджету від приватизації державного майна, залучення інвестицій в українську економіку, запуск виробництва та створення нових робочих місць в умовах війни, а для цього маємо працювати разом — держава, місцеве самоврядування та бізнес», —  зазначив Руслан Белошицький.