Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства сформувало бюджетну декларацію на 2021-2023 рр., в якій запропонувало виділити на ці роки понад 90 млрд грн на підтримку пріоритетних напрямків: промисловість, сільське господарство, експорт.

Про це йдеться у повідомленні міністерства.

Сільське господарство. Сума підтримки для збільшення обсягу сільськогосподарської продукції, розвитку підприємств агропромислового комплексу та забезпечення продовольчої безпеки і стабільності ринків на три наступні роки загалом складає 45,52 млрд грн. і розподіляється за наступними напрямками:

- фінансова підтримка сільгосптоваровиробників — 40,9 млрд грн;

- Фонд часткового гарантування кредитів — 3,12 млрд грн;

- кредити фермерським господарствам — 1,5 млрд грн.

Експорт. Сума підтримки, що дозволить підвищити експортний потенціал країни, загалом 12,41 млрд грн:

- підтримка та просування експорту — 410 млн грн;

- Експортно-кредитне агентство — 6,0 млрд грн;

- компенсація відсотків за кредитами експортерів — 6,0 млрд грн.

Промисловість. За різними напрямками планується виділити загалом понад 32,65 млрд грн, зокрема:

- розвиток авіабудування — 16,9 млрд грн;

- компенсація кредитів за придбання виробничого обладнання — 6,0 млрд грн;

- співфінансування проєктів смарт-спеціалізації регіонів — 6,75 млрд грн;

- створення Фонду енергоефективності у промисловості — 3,0 млрд грн.

«Важливо наголосити, що за експортними програмами підтримка надається у тому числі підприємствам промисловості. Таким чином загальна сума підтримки для промисловості може бути збільшена», — додають у міністерстві.

За роками сума держпідтримки становить: 26 млрд — на 2021 р., 31 млрд — на 2022 р., 33 млрд — на 2023 р., загалом — понад 90 млрд грн.

На 2020 рік заплановано 4 млрд грн за програмою 1201150 «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників». Напрям «здешевлення кредитів сільськогосподарським товаровиробникам для купівлі землі сільськогосподарського призначення» буде додано до програми підтримки сільгоспвиробників після схвалення народними депутатами законопроєкту щодо обігу земель сільськогосподарського призначення. Виплати розпочнуться з квітня.

Крім того, на 2020 рік заплановано виділення 45 млн грн на програми підтримки та просування експорту.

Окрім фінансової підтримки, держава підтримує професійний розвиток людей для їх більш вдалого працевлаштування. Зокрема: програма з навчання Державної служби зайнятості для безробітних з основ підприємництва, із загальним бюджетом программ 386 млн грн на 2020 р.; навчання з підприємництва у рамках програми Доступні кредити 5-7-9%.

Крім того, діє екосистема підтримки МСБ: тематичний портал для підприємців за напрямками: навчання, просування експорту, інноваційна діяльність, адміністративний супровід, сертифікація, нові ринки збуту. Вже цього місяця розпочато проведення семінарів, з якими планується 10+ турів містами України. Наступного місяця стартує навчальна програма підтримки новачків.

Мультимедіа