Оновлено механізм дотацій за кредитами для аграріїв

11 березня 2021, 14:30 2068

Уряд на засіданні 10 березня 2021 р. схвалив постанову, яка оновлює Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів у агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

«У 2021 році для здешевлення кредитів планується спрямувати 1,2 млрд грн. Це одна з найуспішніших програм підтримки аграріїв, яка надає доступ до дешевого кредитування та сприяє залученню коштів в агросектор. Цього року скористуватися програмою та отримати компенсацію зможуть понад 4,4 тисячі сільгоспвиробників», — прокоментував міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Проєктом постанови пропонується:

1. Визначити прозорий порядок відбору претендентів на підтримку.

2. Уточнити напрями використання кредитних коштів:

- надається можливість отримувати компенсацію за коротко- та середньостроковими кредитами на поповнення обігових коштів (сільськогосподарські товаровиробники, які постраждали від погодних умов та яким банки реструктурували кредити, матимуть можливість отримати часткову компенсацію відсотків за кредитами);

- середньо- та довгостроковими кредитами, залученими для придбання основних засобів с/г виробництва, здійснення витрат, пов'язаних із будівництвом і реконструкцією виробничих об'єктів с/г призначення, а також із переробкою с/г продукції.

3. Визначити кінцеві терміни подачі заявок суб'єктами для отримання компенсації та реєстрів компенсаційних виплат позичальникам, які подаються до Мінекономіки уповноваженими банками (щороку до 1 листопада).

Так, максимальний обсяг компенсації позичальникам, які займаються тваринництвом, становитиме 15 млн грн, іншим позичальникам — 5 млн грн.