Капітальні інвестиції в сільське, лісове та рибне господарство за 9 місяців 2021 р. збільшилися на 33% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. За вказаний період в аграрну галузь було інвестовано 33,3 млрд грн.

Про це йдеться у повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

«Якщо в цілому по всім галузям України приріст капітальних інвестицій становить 23,8%, то в аграрній сфері все відбувається активніше, і на це є ряд причин. Зменшення капітальних інвестицій в сільське господарство спостерігалося два попередні роки. Так, в 2019 р. падіння становило лише 10%, а в 2020 році капітальні інвестиції скоротилися практично вдвічі (-43,5%)», — розказала аналітики УКАБ Світлана Литвин.

Основною причиною, за її словами, слугувало очікування скорого відкриття ринку землі і відповідне накопичення фінансових ресурсів аграріями задля збереження поточного на той момент земельного банку у випадку значної торгівельної активності, високої вартості землі або інших непередбачуваних обставин. Крім того погані врожаї по більшості с/г культур в 2020 році не вплинули позитивно на капітальні інвестиції.

«Однак з огляду на те, що відкриття ринку землі не призвело до великої кількості торгових операцій, більшості аграріям вдалося подовжити договори оренди землі і, відповідно, зберегти земельний банк. Тому наявні фінансові ресурси були використані для відновлення та розбудови господарств. А ще гарні врожаї в комбінації з достатньо високими цінами додали можливостей. Найбільша частка капітальних інвестицій була здійснена в 3-му кварталі 2021 року, а в 4-му кварталі очікуємо її подальше збільшення», — додала Світлана Литвин.

Мультимедіа