Кабінет міністрів України затвердив порядок надання державної підтримки у формі здешевлення страхових платежів при страхуванні сільськогосподарської продукції виробниками.

Відповідну постанову було прийнято на засіданні уряду 9 грудня, говориться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства.

Крім цього, було затверджено граничний розмір, структура та порядок застосування страхових тарифів для страхування посівів озимої пшениці з державною підтримкою від сільськогосподарських ризиків на період перезимівлі.

«Кабінет міністрів прийняв для аграріїв важливі нормативні акти, які допоможуть убезпечити їх від несприятливих погодних сценаріїв втрати врожаю. Відтепер вони матимуть державну підтримку у формі компенсації, яка відповідно до затвердженого порядку становитиме до 60% від вартості фактично сплачених страхових платежів», — пояснив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко.

Для отримання підтримки виробники повинні застрахувати сільськогосподарську продукцію в уповноваженого страховика та подати йому ж заявку на отримання державної підтримки. Перелік уповноважених страховиків буде розміщений на сайті Мінагрополітики.

Думка: Агрострахування без держпідтримки неможливе Думка: Агрострахування без держпідтримки неможливе Україна — чи не єдина європейська країна, де державна підтримка агрострахування в тому чи іншому вигляді була повністю відсутня, тому необхідність прийняття відповідного закону назріла давно.
Висоцький: Страхування в Україні запрацює під озимі урожаю 2022 року Висоцький: Страхування в Україні запрацює під озимі урожаю 2022 року В Україні напрацьовані зміни до Закону України «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою». Їх буде внесено Кабінетом Міністрів на розгляд до Верховної Ради. Очікується, що закон буде прийнятий до кінця першого кварталу 2021 року, та з четвертого кварталу буде запущено страхування.