Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України вперше виплатило підвищену компенсацію вартості сільськогосподарської техніки та обладнання українського виробництва агровиробникам із прифронтових регіонів.
Про це повідомляє пресслужба відомства.
Зазначається, що підвищений розмір компенсації — 40% — діє з квітня 2026 року для агровиробників, у яких 80% і більше земель розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії. Вона надається в межах програми компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання українського виробництва. Для інших учасників програми продовжує діяти ставка 25%.
П’ять агровиробників із Донецької, Сумської, Миколаївської та Херсонської областей придбали сільськогосподарську техніку та обладнання на 7,9 млн грн. У переліку придбаного — українські сівалки, борони, обприскувачі, фронтальний навантажувач та додаткове обладнання до нього. Загальна сума компенсації становить 2,64 млн грн.
«Прифронтові громади мають залишатися економічно активними, попри постійні безпекові виклики. Підвищена ставка 40% зменшує для них вартість інвестицій у необхідну для роботи техніку, а для вітчизняних виробників створює додатковий попит і можливості для розвитку», — зазначив заступник міністра економіки, довкілля та сільського господарства Віталій Кіндратів.