Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України перерахувало кошти банкам-учасникам для виплат за квітневими заявками у межах програми компенсації 25% вартості української сільськогосподарської техніки та обладнання.
Як повідомляє пресслужба міністерства, часткова компенсація від держави склала 240,6 млн грн.
У квітні агровиробники подали 823 заявки на компенсацію вартості 1 312 одиниць агротехніки та обладнання на загальну суму 1,15 млрд грн грн (з ПДВ).
Зазначається, що серед придбаної техніки — ґрунтообробна техніка, причепи та напівпричепи різних моделей, обладнання для транспортування та зберігання зерна, обприскувачі, кран-маніпулятор, трактор, теплогенератори, дизельна насосна станція, ваги автомобільні та багато іншого сучасного обладнання українського виробництва.
Загалом з моменту відновлення дії програми у квітні 2024 року по квітень 2026 року 10,9 тис. сільгосппідприємств придбали 18,2 тис. одиниць техніки та обладнання на загальну суму понад 13,3 млрд грн (з ПДВ). Загальна сума часткової компенсації склала майже 2,8 млрд грн.