Вівчарство отримало нові бізнес-можливості

11 червня 2018, 09:12 6863

Україна і близько не вибирає квоту на експорт баранини, ягнятини, шалено запитуваних останнім часом на міжнародному ринку.

Про це в ексклюзивному коментарі AgroPortal.ua повідомив директор Інституту тваринництва степових районів «Асканія Нова» ім. Іванова Юрій Вдовиченко.

За його словами, інститут постійно моніторить ситуацію і констатує, що, зокрема, у Європі 40% усієї продукції вівчарства припадає на споживання м«яса, ще 40% — молока і лише 20% — на вовну.

«Тепер є змога розширити бізнесові можливості — отримувати високоякісну м«ясну продукцію, зокрема, вирощуючи ягнят до року. Ми привезли імпортні генотипи, на перспективу працюємо з французькими науково-дослідними центрами. Постійно координуємося ще з 8 науково-дослідними українськими галузевими інститутами», — розповідає Юрій Вдовиченко.

За його словами, щоби породи точніше відповідали усім сучасним запитам, практичні спостереження ведуться у 20 базових дослідних господарствах Інституту тваринництва степових районів «Асканія Нова».

Науковець розповідає, що тенденцію вівчарства вже підхопили підприємливі аграрії. Приміром, у нещодавньому аукціоні племінного поголів«я під час Всеукраїнського семінару-наради »Інноваційний розвиток вівчарства у ринкових умовах» взяли активну участь майже 200 фермерів із семи областей України. Переважно це перспективні господарства зі стадом від 200 до 500 овець, які уважно стежать за тенденціями ринку.

«Усі вони вже не раз обпеклися на імпорті, — зауважує директор профільного інституту. — Витрачали великі кошти, але якісну племінну продукцію все одно з-за кордону годі й очікувати. Ми ж пропонуємо вітчизняну селекційно-генетичну продукцію, високоякісну елітну племінну вівцю. І обов«язково надаємо професіональний супровід щодо правильного вирощування та догляду на будь-якій стадії виробництва, допомагаємо із розробкою бізнес-моделей».

Науковці інституту також освоюють напрямок молочного козівництва. Уперше в Україні розробили і видали інструкцію з бонітування, системи оцінки племінних якостей кіз за комплексом господарсько корисних ознак.


Ірина Садова, AgroPortal.ua