До Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин надходять численні скарги аграріїв щодо систематичного автоматичного блокування податкових накладних, які підпадають під критерії ризику відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 13.06.2017 №567.

Про це повідомив народний депутат Олександр Бакуменко на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, під дію автоматичного блокування податкових накладних не підпадають підприємства, у яких загальна сума сплачених податків (крім суми ПДВ, сплаченої при вивезені за митну територію України) становить більше 5 млн грн.

«Тобто сьогодні від блокування податкових накладних потерпають саме малі та середні аграрії, які користуються безготівковими рахунками. Фактично, станом на сьогодні заблокована кожна третя податкова накладна. В той же час, Державна фіскальна служба України здебільшого не має фізичних можливостей проводити вчасне розблокування податкових накладних (у передбачений ПКУ п’ятиденний строк)», ? зауважив Бакуменко.

За його словами, за період з 1 липня по 9 листопада 2017 р. заблоковано 455 261 податкову накладну на загальну суму ПДВ 9,9 млрд грн, а розглянуто комісією ДФС лише 187 941 податкову накладну на загальну суму ПДВ 4,5 млрд грн.

«З огляду на ці обставини, наш Комітет звернувся до прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, міністра фінансів України Олександра Данилюка та в. о. голови Державної фіскальної служби України Мирослава Продана з проханням втрутитись у дану ситуацію, вжити відповідних заходів з метою вирішення порушеного питання та запобігання виникнення подібних ситуацій у майбутньому», ? додав він.

Мультимедіа