Сучасна техніка для зростання економічної міцності

18 вересня 2023, 07:19 768

Війна внесла свої корективи в підходи до господарювання українського фермера. Аграрії змушені були змінювати сівозміну, технології обробітку ґрунту, адаптуватися до зменшення кількості робітників тощо.

ТОВ АФ «Агротехнологія-Плюс» розташоване у Кіровоградській області. В обробітку  має 1600 га землі. Займаються вирощуванням зернових, бобових і насінням олійних культур, також вирощують овочі, баштанні культури та коренеплоди. 

Господарство навіть в умовах повномасштабної війни вдосконалює технології виробництва та оновлює технічний парк найсучаснішими агрегатами, завдяки чому збирає гарні врожаї і таким чином докладається до забезпечення продовольчої безпеки країни.

propData.content.image
Олександр Павленко, директор ТОВ «Агротехнологія-Плюс»

Для перемоги потрібно мати економічну потугу. Завдяки сучасним методам господарювання, сучасній техніці ми сьогодні, навіть маючи обмежену кількість робітників, можемо виконувати повний обсяг робіт так, як ми виконували до війни. Це дає перспективи як підприємству, так і нашій державі вистояти, перемогти та активно розвиватися.

Одними з останніх покупок підприємства є агрегати чеського виробника BEDNAR FMT, а саме універсальний дисковий лущильник SWIFTERDISC XO8000F та дисколаповий культиватор ACTROS RO шириною 4 м.

Аби дізнатися, чому господарство обрало для себе саме техніку BEDNAR FMT та побачити результати її роботи на власні очі, на початку травня ми завітали на Кіровоградщину.

Лущильник SWIFTERDISC XO8000F — переваги очевидні

SWIFTERDISC XO_F — це універсальна лінійка коротких дискових лущильників із робочою шириною від 4 до 7,5 метрів. Цей дисковий лущильник був першим на ринку культиватором із інтегрованою віссю, встановленою перед задніми котками. Конструкція забезпечує рівномірний розподіл ваги і, отже, високу стійкість агрегата і високу робочу швидкість, необхідні для правильної роботи дискового лущильника.

 «Ми знаходимось на полі, яке готуємо під посів соняшнику лущильником SWIFTERDISC XO8000F. Попередник — кукурудза. Зібрали близько 7,5 т/га. Це середній показник, оскільки погодні умови не сприяли, була засуха. Тому рослинних решток не так багато залишилася, як, наприклад, у 2021 році, але й немало, — каже Олександр Віталійович. — Цей агрегат від компанії BEDNAR придбали минулого року, вже після початку повномасштабної війни. Під час минулорічних жнив активно ним працювали після збирання ранніх зернових, озимого ріпаку. Проводили лущення стерні із одночасною заробкою мінеральних добрив».

«Цей агрегат ми також використовуємо цього року для підготовки ґрунту під посів соняшнику. Слід відзначити й норму виробітку дискатора: за швидкості 14-15 км/год трактора та сприятливих умов вона становить за 10 годин роботи з невеликими перервами близько 80 гектарів. Тому можемо сміливо рекомендувати лущильник SWIFTERDISC іншим господарям», — розповідає Олександр Павленко.

SWIFTERDISC може працювати як у суху погоду, так і по вологому ґрунту. Якісна робота без стиків і дрифтування. Після обробки 1000 гектарів видно, що диски зовсім незношені.

Лущення стерні — одна з найважливіших польових операцій. Відповідно до належних сільськогосподарських процедур лущення слід проводити якнайшвидше після збирання врожаю. Для цієї операції SWIFTERDISC XO_F може бути оснащений зубчастими або агресивними дисками діаметром 520 × 5/560 × 5 мм, що забезпечують відмінне зрізання, перемішування з ґрунтом та закладення рослинних решток. Задні котки ущільнюють землю і закривають профіль оброблюваного ґрунту, щоб гарантувати рівномірний схід бур'янів та насіння зернових.

«Наразі лущильник нас цілком влаштовує за якістю своєї роботи в підготовці ґрунту, заробці та мульчуванні. Працює в комплексі з колісним трактором John Deere 8370R. Також ми його використовуємо в роботі разом із трактором John Deere 8320 R на гусеничному ходу. Серед основних переваг слід відзначити міцність агрегата: після обробки 1000 гектарів видно, що диски зовсім незношені. Щодо надійності, теж немає зауважень: SWIFTERDISC може працювати як в суху погоду, коли вологи майже немає, так і по вологому ґрунту. Дуже простий у налаштуванні: переналаштувати глибину забирає 2-3 хвилини», — продовжує пан Олександр. 

Сьогодні ми проходимо це поле дисковим лущильником SWIFTERDISC, а завтра вже розпочнемо посів соняшнику.

Глибина обробітку дискового лущильника легко регулюється задніми котками. Якщо агрегат обладнаний передніми опорними колесами, вони автоматично регулюються за допомогою механічних штанг.

«Ще один позитивний момент: якщо звернути увагу на поле, то майже не видно стиків між проходами трактора, — зазначає співрозмовник. — Також часто виникає проблема дрифтування подібних агрегатів за трактором, але це не про SWIFTERDISC XO8000F. Ні навесні цього року, ні минулого року влітку та восени цього не спостерігалось. Агрегат працює рівно, плавно, хоча й робоча швидкість досить немала — 14-15 км/год», — додає аграрій.

Відмінну стабільність навіть на високій робочій швидкості забезпечує дворядне компонування задніх котків порівняно з однорядним розташуванням котків. Це також усуває зазор, що виникає на дискових лущильниках з двома котками в одному ряду. 

Інтегрована вісь забезпечує рівномірний розподіл ваги агрегата та виключає її розгойдування. Крім того, конструкція забезпечує більш безпечне транспортування та зменшує радіус повороту трактора з лущильником на розворотній смузі.