Під зрошенням зростає не тільки врожай

01 липня 2025, 06:13 322

Відкриття нової зрошувальної ділянки HarvEast у Бориспільському районі Київської області стало майданчиком для освітньої зустрічі студентів, викладачів і аграрного бізнесу в межах проєкту «Агрокебети».

Так, серед гостей був НУБіП України, СНУ ім. В. Даля, НУ «Чернігівська політехніка», а також представники УКАБ.

HarvEast: стійкість, інновації та рух до максимальної ефективності

HarvEast – український аграрний холдинг, створений у 2011 році. До 2014-го він обробляв понад 200 тис. гектарів, проте через війну втратив на Донбасі майже 80% бізнесу. Гігантські збитки не зламали й не зупинили HarvEast. Компанія продовжила розвивати київський актив — тут впроваджує зрошення, масштабує насінницький напрямок та розширює портфель брендів, для яких вирощує якісне насіння.

Нова ділянка зрошення: три нові машини — сотні гектарів під поливом


Цього року HarvEast реалізував черговий інвестиційний проєкт на Київщині: 

  • встановив три нові дощувальні машини кругового типу від українського виробника (довжина машин: 560, 500 та 520 м), 
  • забезпечив поливом 230 га оброблюваної землі, 
  • побудував всю необхідну інфраструктуру, потурбувався про автономне електроживлення обладнання.

Загальні інвестиції в цьогорічний зрошувальний проєкт склали більше 24 млн грн. І тепер у компанії під поливом вже понад 1 тис. га в Київській області.


Стратегічний курс HarvEast – розширити площі під зрошенням у найближчі роки до кількох тисяч гектарів та посилити свої позиції у сфері вирощування насіння. Це забезпечить високу маржинальність бізнесу та конкурентоспроможність на ринку.

«Агрокебети» — освітній міст до справжнього агробізнесу

Під час візиту на нову ділянку зрошення студенти отримали унікальну можливість побачити не просто добре доглянуте поле, на якому росте майбутній врожай насіння кукурудзи, а високотехнологічну, налагоджену та ефективну систему агровиробництва, що стоїть за насіниною під брендом HarvEast.


Детальні розповіді про нову зрошувальну ділянку головного агронома HarvEast Петра Кравчука та керівника Бориспільського виробничого кластера Андрія Шамлі розкрили вузько фахові питання, пов’язані з розбудовою й використанням зрошення в поточних умовах та із врахуванням регіональних особливостей Київщини. А ось із насосною станцією і технічним боком функціонування зрошення познайомив всіх гостей підприємства головний інженер HarvEast Валентин Коваленко.


На кожній з відвіданих локацій студентам було цікаво ставити питання, на які вони завжди отримували предметні відповіді з практики компанії. Такий живий формат спілкування став для студентів чимось більшим ніж просто лекція або навіть екскурсія: це було реальне занурення у виробничі процеси, відкритий та надихаючий діалог із керівниками, інженерами, агрономами компанії.

Саме такі зустрічі змінюють уявлення про аграрну професію і залишають молодь в агро.

Символічно, що відкриття нової зрошувальної ділянки стало майданчиком для «зрошення» не лише полів, а й нових ідей, знань, інженерного мислення та бачення перспектив.

Наразі триває вступна кампанія до магістерського проєкту «Агрокебети»-2025, деталі якої на сайті