Ринок праці в агро: хто заробляє найбільше, а хто — найменше

18 березня 2025, 06:32 696

У 2024 році аграрний ринок праці зосереджувався на стабілізації та утриманні персоналу, що значною мірою відображалося в динаміці доходів — очікування щодо їх зростання в середньому реалізувалися на рівні 10%.

Про це в коментарі AgroPortal.ua розповів керівник Agrohub HR360 Benchmarking Дмитро Лєбєдєв.

За його словами, поточного року цей тренд збережеться, проте в Agrohub прогнозують ще вищий рівень зростання доходів — 10% і більше, що стане мінімальним порогом для більшості компаній.

Якщо ж говорити про середній рівень заробітних плат польового персоналу з урахуванням бонусів, до сплати податків, то 2024 року в топ-5 найвищих такі:

ПосадаТис. грн
Головний агроном116,8
Головний інженер94,8
Провідний агроном67,9
Керівник відділу земельних та соціальних відносин67,4
Провідний інженер59,4

Тоді як серед найнижчих:

ПосадаТис. грн
Водій автобуса20,7
Електрогазозварювальник                                            19,9
Токар18,2
Електрик18,1
Слюсар16,1

Водночас Дмитро Лєбєдєв виділяє ключові виклики ринку праці агропродовольчого сектору:

  • Дефіцит кадрів. Мобілізація, відтік фахівців через еміграцію, особливо серед молодих кваліфікованих спеціалістів, демографічна криза, що зменшує чисельність працездатного населення.
  • Підвищення витрат на персонал. Зростання зарплат через інфляцію, конкуренцію за кадри та підвищення прожиткового мінімуму. Додатково зростають витрати на соціальні пакети, зокрема медичне страхування, психологічну підтримку та перенавчання.
  • Утримання персоналу також стає викликом через виснаження та емоційне вигорання працівників на тлі війни, що підвищує потребу в програмах ментального здоров’я. Невизначеність ситуації змушує багатьох розглядати зміну місця роботи чи навіть країни.
  • Адаптація для ветеранів. Створення умов для їхньої інтеграції у робочі процеси, спеціальних програм перекваліфікації, адаптаційні тренінги та психологічна підтримка.



Алла Стрижеус, AgroPortal.ua