Європа у Дослідницькому

03 липня 2017, 06:58 3401

Новий універсальний європейський формат агровиставки презентувала минулого тижня в Україні компанія DLG (Німецьке сільськогосподарське товариство). Триденний захід називався International Field Days Ukraine 2017 — Міжнародні дні поля в Україні. Вітчизняні та зарубіжні виробники просто в полях показали 120 зразків сучасної техніки.

Відвідувачі також могли роздивитися понад 30 демоділянок перспективних сортів та гібридів різних культур, засобів захисту та живлення рослин. Демонстрації тривали три дні на дослідних ділянках УкрНДІПВТ ім. Погорілого в селі Дослідницьке Васильківського району Київщини.

«N.B.!» Фотоогляд Міжнародних днів поля в Україні в форматі DLG

Один із головних організаторів Міжнародних днів поля директор УкрНДІПВТ ім. Погорілого Володимир Кравчук переконує, що старт спільного українсько-німецького проекту, узгодженого на урядових рівнях, охоче підтримали партнери: «Він обов’язково буде розвиватися, тому що є особливим. Це єдиний виставковий простір, де зібрано все. І на експозиціях не просто традиційно стоїть менеджер. На кожній із них можна поспілкуватися, по-перше,  з виробником продукції, по-друге — з продавцем, по-третє — з науковцем, який дасть фахову консультацію із застосування. Такий потрійний десант. Усі ділянки розбиті  ще з осені і ретельно готувалися».

Джерело фото: AgroPortal.ua
Джерело фото: AgroPortal.ua

«Ми принципово взялися за адаптацію європейського стандарту, — підкреслює Володимир Кравчук. — І знаходимо розуміння партнерів, машинобудівників, аграріїв, науковців. Сподіваємося, що такий формат приживеться в Україні і буде впевнено розвиватися упродовж 3-х років».

AgroPortal.ua зустрів на виставці керівного директора  DLG International Бернда Коха. «Ми набули чималого досвіду саме у такому форматі в багатьох країнах світу, — каже він нам. — Під час підготовки до цього заходу до нас долучаються і експоненти, і їхні клієнти. Це завжди тісний діалог, спілкування».

Джерело фото: AgroPortal.ua
Джерело фото: AgroPortal.ua

Кардинальна відмінність International Field Days, наголошує Бернд Кох, у тому, що ця виставка не прив’язана до стаціонарних павільйонів. Підготовка на її демо-ділянках триває практично рік. «Ми надзвичайно зворушені, адже спостерігали, скільки праці, сил, часу і старань вклали наші партнери-експоненти у свої ділянки, у ретельне відпрацювання всіх деталей з обробітку ґрунту, висіву, вирощування та догляду за рослинами, — зазначає директор DLG International.  — Ми бачимо в Україні велику перспективу не тільки тому, що тут такі сприятливі природні умови. Головне, що українські аграрії поводяться як прогресивні підприємці. Дуже помітна позитивна динаміка змін у їхньому мисленні».

Джерело фото: AgroPortal.ua
Джерело фото: AgroPortal.ua

«Ми у захваті від можливостей продемонструвати свою продукцію у такому форматі. У виставки величезний потенціал, — оцінює Міжнародні дні поля директор «Агріматко Україна» Олександр Холод. — Все облаштовано по-сучасному, якісно, глибоко. Так, поки що зібралося не стільки відвідувачів, скільки хотілося. Але це типово для події, яка тільки починає набирати обертів. Зазвичай у нас виставки «розкручуються» за 4-5 років. Нам було дуже комфортно спільно готуватися, спрацювали всі злагоджено. Є можливість системно донести всю інформацію, яку хочемо передати споживачеві. Виділено окремі смуги під кожного виробника. Можемо легко провести індивідуальний показ для будь-якого клієнта. Тут же на стенді продовжуємо переговори».

Джерело фото: International Field Days Ukraine  Facebook
Джерело фото: International Field Days Ukraine \\ Facebook

Суперформатом називає International Field Days Ukraine 2017 комерційний представник Berthoud в Україні Олена Пельтек: «Ми знали про такі виставки у Європі і прагнули туди потрапити. Але це має бути і в Україні. Насиченість на такій площі оптимальна. Дуже професійно і грамотно, з німецькою точністю вивірено і підібрано, зокрема, полігон для демонстрації обприскувачів. Покази відбувалися чітку за графіком, якісно озвучувалися. Траса і умови максимально дозволяли споживачеві роздивитися усі нюанси десятка виробників і вибрати для себе необхідне».

«Звісно, відвідувачів отримали не стільки, скільки обіцяли організатори, — визнає представник виробника. —  Ми чекали тисяч аграріїв, на показах бачили кілька сотень. Але ті, хто приїхали, — дуже якісна аудиторія. Відчувається усвідомленість покупки, яку вони запланували. Тепер у виборі господарів стало менше емоційності. Вони не ведуться на красномовство продавців, а багато аналізують, порівнюють. Відчувається, що вже мають 3-4 попередніх варіанти і тепер занурюються в нюанси. Підходять керівники, які приїхали разом із механізатором, агрономом, інженером, разом тестують машину. Ставлять запитання про подальшу експлуатацію, щоденний догляд — раніше такого точно не було. Така вимогливість і для нас підвищує планку».

Джерело фото: AgroPortal.ua
Джерело фото: AgroPortal.ua

Директор з регіонального розвитку ТОВ «Нуфарм Україна» Олег Мусійчук тішиться фразою, яку почув від одного зі своїх клієнтів: «Якщо цей формат буде розширюватися і закріпиться, то до Ганновера вже не поїду». «Сподіваємось, і надалі тут все буде по-натуральному, по-справжньому, на європейському рівні, більш сучасно, аніж на уже звичних виставках»,  — ділиться Олег Мусійчук. Він зустрів тут споживачів як з невеликих фермерських господарств, так і з холдингів. Наступного року планує розширити покази своєї продукції під різні системи захисту і на більший спектр культур. «Вже запланували об’єднатися для спільних показів із деякими насіннєвими компаніями та тими, які пропонують новітні системи живлення. Невдовзі вже  розпочнемо роботи з підготовки дослідних ділянок».

Джерело фото: AgroPortal.ua
Джерело фото: AgroPortal.ua

Фермера з ПСП «Бугаївське» з Вінниччини Василя Гецка застаємо біля широкорядної сівалки. Каже, знає, що цей агрегат установив рекорд в Україні: «Вже на другій виставці до такого достойного просапного агрегату придивляюся. Майже домовився про покупку. Нема куди відтягувати. Зміни клімату відчуваю. Мушу сіяти якісно і швидше». Оце з колегою вираховують, за скільки таке придбання окупиться.

Джерело фото: International Field Days Ukraine  Facebook
Джерело фото: International Field Days Ukraine \\ Facebook

А підприємці з Полтавщини Валентин і Тамара Поплавські задоволені тим, що побачили спеціальні установки для переробки соломи на паливні брикети, бо спеціалізуються на котлах. Кажуть, на цій виставці усе дуже доступно: «Можна не тільки роздивитися, але й усе випробувати. Відвідали лекції та презентації, дізналися про нові технології. Будемо розповідати друзям-фермерам».


Ірина Садова, AgroPortal.ua