На ринку свинини — цінова стабільність

09 січня 2022, 11:08 1146

Перший тиждень року для вітчизняних свиногосподарств минув без змін. Ціна реалізації живця у більшості залишилася на рівні останнього тижня грудня, тож не змінилася і середньоринкова позначка ― 49,75 грн/кг.

Про це йдеться у повідомленні Асоціації свинарів України.

«Останні торги 2021 р. для абсолютної більшості вітчизняних свиногосподарств завершилися укріпленням цін закупівлі на досягнутому рівні. Так, початок святкових вихідних та активний попит з боку переробників дозволили не тільки оперативніше завершити торги на перший тиждень року, а й не переглядати ціну реалізації. Епізодичні корегування цін обмежилися збільшенням цін на 0,25-0,5 грн/кг для окремих операторів. Тож переважна частка товарних партій на початок січня розписали по 49,5-50 грн/кг, вищі ціни подекуди зустрічалися у дефіцитних по свинині регіонах країни», — говориться у повідомленні. 

Як зазначається, враховуючи відносно сталий попит з боку переробників та дещо менші обсяги пропозиції свинини ніж тижнем раніше (зокрема, і через позапланову реалізацію на запит про додаткові об’єми), виробники свинини налаштовані зберегти ціну на рівні 49,5-50 грн/кг. 

«Окремі м’ясопереробники висловлюють очікування щодо пониження цін закупівлі через надходження дешевшої імпортної свинини. Хоча відповідні інфоприводи підтверджують дані Державної митної служби, наявний потік імпорту на тлі менших об'ємів внутрішньої пропозиції навряд спричинить дисбаланс на ринку, а більшість м'ясопереробників надалі працюватимуть на вітчизняній м'ясній сировині», — вважають експерти.