Біохакер і агроеколог: названі професії майбутнього в АПК

24 листопада 2018, 09:42 3352

Кваліфіковані працівники в аграрному секторі стають дедалі більш затребуваними.

А в сучасних умовах необхідні спеціалісти, що швидко опановують нову техніку, а також застосовують сучасні технології. До такого висновку дійшли спеціалісти з кадрів великих сільгосппідприємств, пише ТСН.

Видання разом з експертом департаменту управління персоналом виробничого агрохолдингу МХП Наталією Петричкою склало ТОП-7 аграрних професій, які будуть користуватись попитом у найближчі кілька років.

Агроном-генетик. Уже в найближчому майбутньому найбільш затребуваними будуть агрономи, які спеціалізуються в сфері генної модифікації рослин. Їм доведеться застосовувати досягнення біотехнологій на практиці, адаптуючи культури до місцевих кліматичних умов, збільшуючи врожайність, покращуючи смак і подовжуючи терміни зберігання плодів.

Біохакер. У наступні 30 років з'являться біохакери, які зможуть зламувати генетичний код організмів подібно до комп'ютерних систем.

Оператор дронів. Сьогодні уже є потреба у фахівцях, які відповідають за супутникову та аеророзвідку на полях, що забезпечуватимуть дрони.

Агроінженер. З кожним роком сільгосптехніка стає дедалі складнішою. Навичок механіка вже недостатньо, щоб відремонтувати «розумний» трактор або комбайн. Потрібні знання з мікроелектроніки, програмування та мережевих технологій, якими володітиме агроінженер.

Зоотехнік. Спеціалістам такого профілю потрібно буде створювати ідеальні умови з вирощування худоби і птиці: подбати про мікроклімат, збалансований раціон і своєчасну профілактику захворювань. Ця професія потребує знань у галузі біології, ветеринарії, дієтології, а також наявності технічних навичок. Зоотехніку потрібно буде налаштовувати кліматичні системи, пристрої автоматичного годування, тобто виконувати завдання з покращення умов утримання тварин.  

Сільськогосподарський еколог. Завданням таких спеціалістів буде утилізація відходів, відновлення ґрунту після вирощування окремих культур, а також створення програм екологічно чистого сільського господарства, яке не порушує природні процеси.

Агрокібернетик. До функціональних обов'язків агрокібернетика входить введення нових методів автоматизації, налаштування і обслуговування «розумних» ферм, а також контроль технологічних процесів.