Урядовий комітет з питань економічної, фінансової та правової політики схвалив внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів № 271, які стосуються переліку об'єктів можливої приватизації в 2016–2017 рр.

У новий перелік, поряд з іншими великими підприємствами держсектора, включено ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» (ДПЗКУ). Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Юлія Ковалів.

«У попередній редакції Постанови у нас було 306 компаній. 102 компанії потрібно виключити, як ті, які вже приватизовані, знаходяться в процесі ліквідації або в зоні проведення АТО. Приватизувати їх немає можливості. Натомість ми включаємо до переліку додаткові 126 компаній», — пояснила вона.

Також Юлія Ковалів уточнила, що кількість компаній, які очікують приватизації в 2016–2017 р., складе 330. На даний момент Постанова чекає схвалення Кабміну.


Для довідки: ДПЗКУ створена урядом України в серпні 2010 р. До її складу входить розгалужена мережа філій — лінійні й портові елеватори загальною потужністю зберігання 3,75 млн т, а також млини, комбікормовий і круп'яний заводи. Потужності портових елеваторів ДПЗКУ в Одесі й Миколаєві з перевалки зернових на експорт оцінюються самою компанією в 2,38 млн т на рік.