НІБУЛОН оновив рекорд експорту агропродукції за рік

13 січня 2020, 11:58 2377

Компанія «НІБУЛОН» у 2019 р. відвантажила на експорт близько 5,3 млн т сільськогосподарської продукції. Таким чином вдалося побити 10-річний рекорд, на 8% збільшивши річний обсяг експорту.

Про це йдеться у повідомленні підприємства.

Як зазначається, 2018/19 МР «НІБУЛОН» звершив рекордом — на експорт було відвантажено більше 5,2 млн зернових і олійних культур. Початок нового сезону також став приводом для гордості з рекордними 3,03 млн т експортованої сільгосппродукції за перше півріччя.

«У планах компанії на 2019/20 МР — 6 млн тонн. Досягти цих результатів ми прагнемо за рахунок нарощування об»ємів відвантаженої продукції за напрямками Близького Сходу та Південно-Східної Азії. Високі врожаї пшениці та кукурудзи в Україні в актуальному маркетинговому році та їх прийнятна якість сприятимуть нарощуванню торговельної співпраці з основними країнами-споживачами«, — вважають в компанії.

За словами головного менеджера в оптовій торгівлі зерновими культурами Дмитра Фурди, основна торговельна діяльність компанії зосереджена на пшениці, кукурудзі, ячмені та сорго, левова частка яких реалізується в країнах ЄС, Близького Сходу, Північної Африки та Південно-Східної Азії. Географія торговельної діяльності компанії охоплює більше 70 країн світу.

Крім того, у 2019/20 МР «НІБУЛОН» продовжує працювати над розвитком ринків Китаю, Південної Кореї, Саудівської Аравії, Індонезії та Бангладеш, адже в цих країнах зосереджується значний попит, і вони мають великий потенціал для нарощування співпраці з провідними українськими компаніями. Також серед перспективних ринків —  Ефіопія, Кенія, Індія.  

«Роблячи прогнози на поточний сезон, слід зауважити, що  ріст курсу гривні та складна зовнішньоекономічна ситуація, пов«язана безпосередньо з торговельними протиріччями між США, Китаєм та ЄС, ускладнюють процеси експансії українських товарів на світових ринках і суттєво обмежують попит, — зазначає Дмитро Фурда. — Адже здебільшого покупці утримуються від купівлі значних об»ємів продукції у періоди невизначеності та зволікають з прийняттям рішень щодо віддалених періодів, працюючи лише в поточному місяці».

На його думку, такий підхід передусім шкодитиме продавцям, адже вигідно продати «день у день» дуже важко з причини міцної конкуренції не тільки всередині країни, а й з боку інших країн-експортерів.

«З іншого боку, незворотні наслідки африканської чуми свиней в Китаї, Філіппінах, В»єтнамі та Південній Кореї за останні півтора року (з серпня 2018 р.) суттєво відкоригували характер та динаміку попиту на кормове зерно в регіоні. З упевненістю можна казати, що тенденції торговельної кампанії 2019/20 МР будуть залежати від характеру розвитку політичних питань між згаданими країнами, глобальних макроекономічних чинників, а також інших загроз геополітичного характеру, зокрема в Перській затоці», — прогнозує головний менеджер «НІБУЛОНу».