Фонд держмайна розпочинає приватизацію державних КХП

07 квітня 2021, 14:30 4253

Онлайн-аукціон з приватизації єдиного майнового комплексу ДП «Дунаєвецький комбінат хлібопродуктів», що знаходиться в смт Дунаївці на Хмельниччині, відбудеться 7 травня 2021 р.

Про це йдеться у повідомленні Фонду державного майна України.

«Дунаєвецький комбінат хлібопродуктів» відповідно до статуту займається виробництвом продуктів борошномельно-круп'яної промисловості та кормів для тварин, що утримуються на фермах, а також оптовою торгівлею зерном, необробленим тютюном, насінням, кормами для тварин тощо», — зазначають у відомстві.

Об'єкт приватизації складається з будівель та споруд загальною площею 79804,48 м², серед яких: адмінбудинок з їдальнею, пекарні, елеватори, млинзавод, лабораторія, склади, цехи, гаражі, інші господарські будівлі. Загальна площа земельних ділянок — 67,3043 га.

Наявне технологічне обладнання, а також необхідні комунікації: водопостачання, електропостачання, каналізація, під'їзні шляхи.

Стартова ціна на актив складає 187,6 млн грн, а прийом заявок на участь в аукціоні триватиме до 6 травня.

«Дунаєвецький комбінат хлібопродуктів» стане першим об'єктом, який буде виставлено на прозорий онлайн-аукціон в рамках приватизації державних комбінатів хлібопродуктів (КХП)», — зазначають у ФДМ.

У відомстві нагадали, що свого часу КХП були однією з ключових ланок аграрного виробничого процесу, який монопольно контролювала держава. Проте, з переходом до вільного ринку цей актив став непрофільним для держави. Значну частину підприємств важко назвати успішними, але приватизація цих активів може докорінно змінити ситуацію.

«Ці активи мають чудовий інвестиційний потенціал — КХП створювалися як виробничі майданчики з ретельним вибором локацій та розвиненою логістичною інфраструктурою. Підприємства використовувалися як для переробки зерна на борошно або комбікорми, так і для зберігання чи перевалки продукції — КХП мають потужні елеватори та доступ до залізничних колій», — додають у фонді.

Детальніше про приватизацію ДП «Дунаєвецький комбінат хлібопродуктів» за посиланням