Європа залишиться без картоплі

11 листопада 2018, 08:00 3288

Цьогорічний врожай картоплі в основних країнах-виробниках ЄС (Нідерланди, Бельгія, Німеччина та Франція) зменшиться на 20%, порівняно із показником 2017 року.

Про це свідчать дані Асоціації виробників картоплі Північно-Західної Європи (NEPG), повідомляє «Інфо-Шувар».

Загальний обсяг врожаю для континентальної Європи, за словами фахівців, навіть не наблизиться до рівня 20 млн. т.

Слід зазначити, що ці прогнози не враховують показників Великобританії, оскільки збір врожаю там ще триває. Ближче до кінця року, фахівці NEPG оприлюднять оновлені та остаточні дані.

Як стверджують експерти, падіння обсягів загального врожаю зумовлено суттєвим зниженням врожайності на плантаціях. Так, за попередніми результатами сезону, врожайність картоплі з гектара в Бельгії цього року зменшилась на третину. Більше того, цей показник є більш, ніж на 20% нижчим, порівняно із середнім рівнем врожайності картоплі в Бельгії за останніх 5 років.

У інших країнах-найбільших виробниках врожайність картоплі теж знизилася в 2018 році, в середньому, на 14-20%.

За словами експертів, проблеми цього року виникли не тільки із обсягами, але, також, і з якістю картоплі. Виробники повідомляють про погіршення якості картоплі, як преміальних сортів, так і тих що вирощуються для переробної галузі. Проблеми із якістю створюють серйозні труднощі та додаткові витрати фермерам, перекупникам та переробникам.

Експерти NEPG стверджують, що наступний сезон в ЄС може бути надзвичайно непередбачуваним. Перш за все, це стосується появи на ринку нових сортів та зростання цін на ранні сорти картоплі для переробки.