Банки видають аграріям по 3,5 млрд грн кредитів на тиждень

22 квітня 2022, 10:34 444

Українські банки станом на 21 квітня видали кредити 3070 сільгоспвиробникам на 8,84 млрд грн. Основна частина цієї суми була залучена за програмою портфельних гарантій 80% — 7,16 млрд грн.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства України. 

Трійка областей-лідерів із залучення кредитів за останній місяць залишається незмінною: Кіровоградська (1,473 млрд грн), Вінницька (1,31 млрд грн), Дніпропетровська (1,2 млрд грн).

Далі слідують Одещина (887,3 млн грн), Волинь (537 млн грн), Львівщина (516,2 млн грн), Полтавщина (477,5 млн грн) і Тернопільщина (465,1 млн грн).

За програмою «Доступні кредити 5-7-9%» банки надають, зокрема, й аграріям пільгові кредити та державні гарантії на портфельній основі. Ставка становить 0%. Строк кредитування — 6 місяців. Сума кредиту — до 60 млн грн. Аграрію потрібно забезпечити для застави тільки 20% від суми кредиту — решту суми гарантує держава.

Скористатися кредитом можуть аграрії, які підпадають під визначення сільгосптоваровиробника. Обмежень за кількістю землі в обробці немає.

«Наразі банки вийшли на такий темп, що в тиждень по Україні видається кредитів тільки аграріям на суму близько 3,5 млрд грн. На таке пільгове кредитування в бюджеті вже передбачено 25,5 млрд грн, але в перспективі держава має намір наростити фінансування сільського господарства ще більше. Тому закликаємо аграріїв користуватися нагодою та підтримувати в такий спосіб свій агробізнес. Тим більше, що банки максимально спростили умови та вимоги до позичальників. А з моменту подачі документів банки надають відповідь протягом усього лише декількох днів щодо свого рішення у видачі кредиту», — зазначив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.