Більше 900 сільськогосподарських товаровиробників станом на 5 квітня 2022 р. залучили кредити в українських банках на загальну суму 1,785 млрд грн. За програмою портфельних гарантій 80% — на 1,494 млрд грн.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства України. 

Серед регіонів-лідерів із залучення кредитів:

Як зазначається, за умови кредитування до 60 млн грн за цією програмою  — відсоткова ставка для аграріїв становить 0% річних (за програмою державної фінансової підтримки «Доступні кредити 5-7-9%»). Термін кредитування — до 6 місяців, а після його завершення відсоткова ставка для позичальників становитиме 5%. Скористатися кредитом можуть аграрії, які підпадають під визначення сільгосптоваровиробника.

«Держава зробила все, щоб максимально, наскільки це можливо у період війни, нівелювати ризики зриву посівної. Умови для надання кредитів спрощено максимально. Причому банки кредитують наших аграріїв навіть у тих регіонах, де точаться бої, оскільки необхідно сіяти, і навіть за такої небезпеки люди виходять на свої поля», — підкреслив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

Перелік банків, які надають відповідне кредитування: АТ «Ощадбанк», АТ КБ «ПриватБанк», АТ «ПУМБ», АТ «ПроКредит Банк», АТ «Райффайзен Банк», АБ «УКРГАЗБАНК», АТ «Укрексімбанк», АТ «КРЕДОБАНК», АТ «МІБ», АТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК», АТ «ОТП БАНК», ПАТ «МТБ БАНК», АТ «АГРОПРОСПЕРІС БАНК», АТ «Полтава-Банк», ПАТ «БАНК ВОСТОК», АТ «БАНК АЛЬЯНС», АТ АКБ «Львів», АТ «АСВІО БАНК», АТ «ТАСКОМБАНК», АТ «ПІРЕУС БАНК МКБ», АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК», АТ «КІБ».

Аграрії не можуть отримати обіцяного кредитування Аграрії не можуть отримати обіцяного кредитування

Сільгосптоваровиробники не можуть отримати анонсовані урядом кредити. Вони звертаються до банків, але позитивного рішення про фінансування не отримують.

Мультимедіа