Гірські вершини цілий рік приваблюють до себе тисячі туристів, але саме восени відпочинок у Закарпатті по-особливому приємний. В цю пору потік туристів зазвичай рідшає, і можна вдосталь насолодитися красою природи.

Величні гори, густі ліси, таємничі замки та бурхливі річки — це все можна побачити в неймовірних українських селах Лазещина та Невицьке, які знаходяться на Закарпатті. 

Лазещина

Лазещина — високогірне (716 м над рівнем моря) село, яке розміщене біля підніжжя найвищих гір Українських Карпат — Говерли та Петроса, чим вигідне для сходження на ці вершини. 
 
Село є відправною точкою до відвідин Чорногірського масиву, оскільки при гарній погоді тут відкриваються чудові краєвиди. Любителям красивих фотографій ця локація просто must visit.
 
В самому селі збереглося багато гражд — дерев’яних гуцульських будинків. З жовтня по травень вони пустують, тому в них можна залишитися на ніч, звичайно, за наявності печі.
 
Особливістю осінніх високогірних сіл є тумани, які можуть триматися до обіду. Люди буквально пів дня живуть, наче в «молоці», проте в тумані все постає у нових образах.
 
У Лазещині є дві старовинні церкви: Петра і Павла (1870 р.) та Преображення Господнього(1827 р.), а також діє етнографічний музей.
 
Гості села можуть погуляти або ж порибалити як на головній водній артерії села — річці, так і на її численних притоках. Оскільки ціна на відпочинок у Лазещині цілком доступна, екотуризм обходиться по-справжньому бюджетно.

Невицьке

Саме в цьому селі причаївся романтичний і загадковий свідок Середньовіччя — Невицький замок. Будівля унікальна в усій Україні за своєю еліптичною конструкцією та нагадує ірландські замки.
 
Незважаючи на те, що більша частина споруди зруйнована, до неї щороку приїздять тисячі туристів з усієї Європи. З пагорба відкривається чудовий вид на річку Уж і Карпати, видно навіть кордон зі Словаччиною. Через Уж побудовано підвісний пішохідний міст.
 
Віднедавна Невицьке почали називати ще «Маленькою Голландією». У 2018 році в рамках конкурсу «Неймовірні села України» село отримало в подарунок від Посольства Королівства Нідерландів клумбу із тюльпанів.
 
N.B. Стартує Всеукраїнський конкурс Неймовірні села України. Сталий розвиток
 
Сезон активного цвітіння тюльпанів припадає на квітень-травень, а восени тут квітуютьчорнобривці, айстри та майори. Біля квіткової клумби знаходиться вітряк, будинок із зозулею та фігура нідерландських черевиків. А при в’їзді до села стоїть інстаграмна арка.
 
Будучи в Невицькому, варто відвідати також фермерське господарство Mersy Farm, яке займається вирощуванням «борщового набору», а також має власну пекарню.
Тут можна не лише випити ароматної кави зі свіжоспеченим круасаном, а й покататися верхи на конях.
 
Скористайтеся неймовірним маршрутом по Закарпаттю в Google Maps, плануючи свій осінній вікенд!


Іванна Панасюк, AgroPortal.ua

Мультимедіа