Успеть все, или Эффективные инструменты для агронома

26 апреля 2021, 06:42 3594

Снег идет — сеялка сеет. Весенне-полевые работы набирают обороты, агрономы и не думают о нормированном рабочем дне: нужно успеть все в максимально короткие сроки и предусмотреть погодные условия в перспективе.

*Текст подається мовою оригіналу

«На початку кар’єри працюють усі «методом наукового тику», далі — черпаєш інформацію, набираєшся досвіду. Але одна з головних умов запоруки успіху — це якісні інструменти для роботи. Сьогодні сумнівалися, чи виходити в поле, але ризикнули, і все гаразд, наш посівний комплекс BEDNAR OMEGA OO_FL справляється», — каже головний агроном ТОВ «ТУРБІВ-АГРО» (Вінницька область) Ігор Федорчук.

На момент розмови з Ігорем Федорчуком посівним комплексом BEDNAR здійснювався посів ярого ячменю, тоді господарство відсіяло половину від запланованої площі, близько 230 га, під ярі культури. Посівний комплекс працює в господарстві вже другий сезон. Восени відсіяли озиму пшеницю.
 
У селі Мирне, де зараз функціонує ТОВ «ТУРБІВ-АГРО», в різних агропідприємствах Ігор Федорчук працює вже 29 років. Починав агрономом із захисту рослин, згодом став головним агрономом.
 
Аграрну освіту здобував у Іллінецькому державному аграрному коледжі та Вінницькому національному аграрному університеті. З 2007 року, коли заснувалось ТОВ «ТУРБІВ-АГРО», працює головним агрономом та заступником директора.
 
У обробітку господарства 1600 га землі, на постійній основі працює 39 робітників, всі місцеві. У структурі господарства 6 культур: ярі пшениця та ячмінь, озима пшениця, соя, кукурудза і цукровий буряк.

«Мінімум під цукровим буряком засіваємо 250 га, максимум було до 500 га. На такий обсяг є ще один агроном із захисту. Справляємось. Головне — працювати швидко, в чому нам допомагає якісна техніка», — говорить Ігор Федорчук.
 
Минулого року господарство придбало 6-метровий дискатор SwifterDisc XO6000Fі та 6-метровий посівний комплекс BEDNAR OMEGA OO_FL.  
 
Компанія «Агроресурс» провела демонстраційний показ дискатора, після чого в «ТУРБІВ-АГРО» зразу прийняли рішення, що саме такий агрегат стане виходом із ситуації — максимальної нестачі вологи.
 
«Купити дискатор нас змусили минулорічні погодні умови. Без нього ми б не зробили ріллю під осінню посівну. Оскільки у нас основний обробіток ґрунту, земля була дуже суха, і плуг не справлявся, — розповідає головний агроном. — Минулий рік був аномальним з точки зору погодних умов, але уже відомо, що ґрунтові води опустились на рівень до 9 м, і навряд чи зовнішня і внутрішня волога з’єднається, тому зараз боротьба саме за зовнішню вологу, яку потрібно зберігати».
 
Він додає, що їхня зона уже перемістилась на південь, фактично «живуть» в умовах клімату колишньої Одеської області. Тому, звичайно, потрібно залучати якісну та правильну техніку для обробітку і під посів.

Логічним подальшим рішенням стало придбання посівного комплексу цього ж бренду. «Це і зручне сервісне обслуговування в компанії «Агроресурс». До того ж, вони гарно себе зарекомендували. Ми працюємо з ними уже давно, оперативно та якісно реагують на наші запити», — коментує агроном.
 
«У нашому регіоні досить складна структура ґрунту — тяжкий чорнозем. По взутті видно, що схожий на пластилін, зразу все налипає, але посівний комплекс BEDNAR справляється. Навіть зараз, у сніг, можемо без проблем сіяти. Ґрунт зволожений, але сошник не забивається, проблем немає. Працює з трактором 340 к.с.», — додає Ігор Федорчук.
 
За його словами, з агрономічної точки зору агрегатом задоволений. Серед переваг відразу виокремлює простоту та доступність у налаштуванні норми висіву, вузол для калібрування розміщений позаду посівного комплексу в легкодоступному місці.
 
«Ми сіяли яру пшеницю, виставили норму — все чітко зійшлося. Мені подобається і сама схема побудови агрегату. До того ж у попередній сівалці, яка у нас працювала, розхід палива в тракторі був удвічі більшим, зараз маємо 8 л/га», — уточнює головний агроном ТОВ «ТУРБІВ-АГРО».

Ігор Федорчук каже, що посівний комплекс може працювати по ріллі, але тоді з меншою швидкістю, хоча якість роботи не буде гіршою.
 
«Для роботи по ріллі посівний комплекс має передній коток. А сама сівалка розміщена на двох осях, завдяки чому агрегат їде стабільно. Важливою перевагою є герметичний пластиковий бункер з надлишковим тиском на подачу насіння, тому ідеально співпадає норма заданого висіву. А завдяки тому, що кожен сошник копіює поверхню ґрунту, отримуємо рівномірні сходи і однакову глибину посіву», — ділиться враженнями він.

Узагальнюючи, Ігор Федорчук додає, що техніка має не ламатись і якісно виконувати поставлені перед нею завдання. За такими критеріями і підбирають: «Мені працювати з технікою, тому я максимально зацікавлений у ефективності її роботи».

Два роки тому чеський виробник сільгосптехніки BEDNAR випустив на ринок оновлену версію посівного комплексу — OMEGA OO_FL.
 
Серед конкурентних переваг став пластиковий бункер, що забезпечує мінімальне ущільнення ґрунту. Наступне — діаметр робочих дисків 460 мм, завдяки чому дискова батарея працює на глибину посіву. Додатково забезпечується ідеальне подрібнення та перемішування пожнивних решток. І не менш важливою особливістю посівного комплексу BEDNAR, яка була і в попередній версії, є те, що відсутнє дрейфування агрегату за рахунок розміщення дисків у X-подібній формі.
 
У компанії виробника сільськогосподарської техніки BEDNAR кажуть, що завод у постійному діалозі з користувачами, тому всі агрегати відповідають потребам ринку, а постійні удосконалення — це вимога часу та ефективної роботи техніки. 


Наталія Помянська, AgroPortal.ua