Лучшие решения от HORSCH: техникой нужно работать в поле, а не в гараже

07 октября 2021, 06:07 3522

В Шосткинском районе Сумской области много лет успешно работает ООО «Контакт плюс», в обработке которого 10 тыс. га земельных угодий. По словам директора предприятия Виктора Синегуба, традиционные для Полесья культуры — картофель, лен и другие — постепенно уходят в прошлое: неуклонное повышение среднегодовой температуры заставляет выращивать более устойчивые к жаре и востребованные на рынке озимый рапс, озимую пшеницу, рожь.

*Текст подається мовою оригіналу

В процесі вирощування та переробки у господарстві задіяно близько 130 працівників. Також сучасному аграрному підприємству не обійтися без надійної техніки. Цього року придбали новий самохідний обприскувач HORSCH Leeb VL 6.280.

«У сучасного життя свої метаморфози, тому будь-яка машина для поля має бути зручною як для механіка, так і для агронома», — стверджує Віктор Синегуб. — На моє особисте переконання, техніка має якнайбільше виконувати необхідний обсяг робіт, а час на її підготовку та технічне обслуговування має бути мінімальний. Чверть століття тому підготовчі операції займали більше половини часу, наразі це набагато менше: тепер ми здебільшого працюємо в полі, а не в гаражі,і це правильно».

На запитання, як саме в компанії підбирають техніку, Віктор Михайлович відповідає, що спочатку радиться з агрономами та механіками, а далі вивчає ринкові пропозиції. «Процес підбору техніки непростий: коли виникають якісь питання, наприклад, збільшуються обсяги посіву кукурудзи або соняшнику — керівник розуміє, що наявним машинно-тракторним парком виконати це у встановлений агротехнічний термін неможливо. Тоді треба купити сівалку. Віндивиться, що пропонує ринок, які моделі надійні, технологічні та якісні, й обирає те, що йому найбільше підходить. На якийсь час питання закрите, але згодом з’являється інша проблема, і знову починаються пошуки для її розв’язання».

Віктор Синегуб
Віктор Синегуб

Зараз в автопарку підприємства три одиниці техніки фірми HORSCH: сівалка пропашна (рядкова), зернова (точного висіву) та обприскувач Leeb VL 6.280, який купили цього року. «Шукали надійну машину середнього класу, нормальну робочу конячку. В Україні в наявності не було інших достойних представників», — додає керівник.

«Що стосується технічної характеристики обприскувача: машина нова у цій конфігурації, але на ринку вона присутня вже років шість. Технологічність, продуктивність і надійність даної марки мене давно приваблювали, тому, купуючи цього року техніку HORSCH, я вже розумів її можливості: мені подобається ідея, реалізована у цьому обприскувачі, що незалежно від швидкості руху машини можна мати однаковий розмір краплі. Також подобається зрозуміла робота електроніки. Ми звикли, що продавці техніки зазвичай люблять перехвалити і прикрасити будь-який товар, в даному випадку їхні слова відповідають дійсності», — ділиться своїм враженням від роботи обприскувача Віктор Михайлович.

Менеджер компанії ТОВ «ХОРШ Україна» Сергій Осадчий детально розповів про особливості нового обприскувача: «Порівняно з попередньою моделлю, в цій є можливість обрати розмір форсунки залежно від швидкісного режиму. Тобто, якщо швидкість збільшується вдвічі, то й продуктивність збільшується вдвічі, при цьому витримується норма (розмір краплі). Стабілізація штанги здійснюється завдяки належному кріпленню, два циліндри постійнокерують штангою, шість сенсорів передають дані — яка відстань штанги до землі.

Водночас програмне забезпечення дає імпульси на гідравлічні циліндри, які штангою управляють. Отже, зрозуміла й грамотна електроніка працює без збоїв», — констатує Сергій Осадчий.
Побачивши самохідний обприскувач HORSCH Leeb VL 6.280 на полі під час роботи, можна переконатися, що керування всіма робочими функціями машини просте, інтуїтивне такомфортне. Кажучи просто: Leeb VL 6.280 — справжній універсал, що забезпечує надійність, міць і ефективність. Порівняльні аналізи довели, що при однакових затратах робочого часу продуктивність даної моделі вище на 35%.

«Цю техніку не купують раптово або випадково, її зазвичай обирають ті, хто шукає кращі рішення», — підсумовує власний досвід директор ТОВ «Контакт плюс» Віктор Синегуб.


Наталія Войнова, AgroPortal.ua