Неймовірна крафтова торбина уже поєднує у собі продукти від 40 українських виробників. Серед них кооперативи, фермери та жителі неймовірних українських сіл. Реалізують свій продукт вони через Instagram, Facebook і навіть TikTok.
Готові спробувати все найкраще, що росте на українських полях та приготоване за унікальними рецептурами? 😋
НЕЙМОВІРНА
НЕЙМОВІРНА
НЕЙМОВІРНА
НЕЙМОВІРНА
НЕЙМОВІРНА
НЕЙМОВІРНА
КРАФТОВА ТОРБИНА
КРАФТОВА ТОРБИНА
КРАФТОВА ТОРБИНА
КРАФТОВА ТОРБИНА
КРАФТОВА ТОРБИНА
КРАФТОВА ТОРБИНА
Село у 2020 році отримало звання «неймовірного» за версією аграрного онлайн-видання AgroPortal.ua. За виграні кошти сільська рада закупила обладнання, необхідне для виготовлення корисних смаколиків. Сьогодні маломиколаївці, окрім пастили та фріпсів, виготовляють цукати, м'ясні джерки та сухі борщі, останні — користуються великим попитом серед українських військових.
У 2019 році село перемогло у всеукраїнському конкурсі від аграрного онлайн-видання AgroPortal.ua «Неймовірні села України». Громада виграла 100 тис. грн, на які було закуплено інвентар та обладнання для вирощування цикорію. 8 домогосподарств села здають цикорій до бібліотеки, де його використовують для майстер-класів і дегустацій у цикорній бібліотеці-кав'ярні, а також продають як сувенірну продукцію.
Після перемоги у всеукраїнському конкурсі від видання AgroPortal.ua «Неймовірні села України 2022» Трояндове отримало грошовий грант на реалізацію проєкту «Трояндове королівство». Троянди є родзинкою села — вони ростуть усюди, тому місцеві переробляють пелюстки цих квітів на джеми та лікери.
Броварня знаходиться в селі Кваси на Закарпатті. Пиво відрізняється неповторним карпатським колоритом, адже варять його на воді з місцевого високогірного джерела, не піддаючи її спеціальній обробці.
До складу кооперативу входить 47 сімей із 18 населених пунктів Дунаєвецької громади, що на Хмельниччині. Під вирощування продукції є понад 10 га землі. Особливість у тому, що спільних ділянок кооператив не має. Це все приватні домогосподарства. Більшість сировини йде під реалізацію з поля, і лише маленьку частину сушать і фасують, створюючи таким чином солодкий бренд регіону.
Пасіка входить до спілки бджолярів Покровської громади, Дніпропетровщина. В асортименті — мед із горіхами та сухофруктами, паста Амосова, крем-меди з різними смаками, а також медові настоянки. Нещодавно у громаді було створено кооператив «Медок».
Дівчина залишила професію вчителя та разом із чоловіком переїхала в село Клекотина, що на Вінниччині. Там вони вирощують на 40 сотках перець — довгий, квадратний, а віднедавна ще й мексиканський. Через Instagram Катерина вже продала понад 2 т перцю.
Садиба знаходиться в селі Чечелеве, Полтавщина. Родзинкою є живий музей вергунів, майстерня зі створення хліба та ресторан у лавандовому полі. Country house проводить різні тематичні тури та фотосесії. Туристи можуть тут не лише купити крафтову продукцію, а й долучитися до процесу її створення.
У 2018 році Юлія разом із чоловіком купила хату та 45 соток землі. Згодом приватизували ще 2 га і взяли трохи землі в оренду під луг, на якому пасуться кози та вівці. З козячого молока фермерка виготовляє сир, а з коров’ячого, яке купує у місцевих, — масло гхі. Все продає через свій блог в Instagram.
Власниками є син та батько — Максим і Геннадій Кузьмінські, які проживають у селі Біленщина на Дніпропетровщині. Загальна плантація під ягоду — трохи менше 2 га. Найбільшу увагу приділяють середньопізньому сорту смородини Ювілейна копаня. Сьогодні в асортименті вин є 8 позицій, всі вони вироблені на основі ягід аґрусу та смородини.
Максим та Марина Линники починали власну справу на балконі у Запоріжжі. Підприємці власноруч відтискають на дубовому пресі олію — гарбузову, соняшникову, кунжутну, гірчичну, з розторопші, волоського горіха, рижію, льону та іншої нішевої сировини. Під час війни подружжя релокувало своє виробництво до Львова.
Ферма знаходиться в селі Пархимів Чернігівської області. Бойові дії точилися навколо села — ворог не дійшов 15 км з боку Чернігова та 20 км з боку Києва. Та попри це, тут розпочали підготовку: поки сапери розміновували поля, господарі закуповували паливо та тару під ягоду. Крім збору ягід, на фермі можна погуляти. Тут є корови, стадо овець і баранців, кізочки, кролики, олені, кінь, єнот, поні, пави, курочки, качки, сім’я котів і спанієлі.
Сімейне господарство знаходиться в селі Количівка на Чернігівщині. Тут вирощують понад 20 видів різних органічних культур, збирають трави для чаїв та популяризують сільське господарство через соціальні мережі. Всі рецепти чаїв авторські, належать Тетяні Шанойло. Всього в асортименті 15 видів чаїв. Збори трав призначені для щоденного вжитку або ж як профілактика захворювань.
Пропрацювавши 15 років у банківській сфері, сьогодні на 12 сотках Алла вирощує батат, продає саджанці, переробляє продукт на корисні снеки. Особистий рекорд — батат вагою 4 кг 440 г. Фермерка створює авторські відео, де з власного досвіду розповідає, як правильно вирощувати рослину, за потреби консультує.
Юлія разом із чоловіком уже 7 років займаються вирощуванням малини в селі Капуловка на Дніпропетровщині. На 15 сотках Ніконенки вирощують три сорти малини: Полка, Ізобільна та Бріліантова. Переважно малину здають оптовикам, з частини — роблять джем. Свіжа ягода не проходить термічну обробку, тому є справжньою вітамінною бомбою.
Олеся Костюшко з волинського села Качин разом із чоловіком обробляють 30 соток гарбузів. На продаж йде висушене насіння. Воно сушиться в старовинній печі, тому виходить дуже ароматне. В сезон сім’я Костюшко може насушити 5 мішків гарбузового насіння. Фермерка активно веде свій блог в Instagram, тому не дивно, що й там почали з’являтися покупці.
Виноградники CHATEAU PINOT були посаджені у 2013-2014 роках. Спочатку виробники тільки продавали ягоду, а саму виноробню почали будувати 2019 року біля виноградників. Зібраний урожай 2021 року переробили, хотіли вийти в 2022 році зі своїм вином на ринок, але через повномасштабне вторгнення відклали. Тож перший реліз вин торгової марки CHATEAU PINOT відбувся 2023 року. Спочатку колекція вин налічувала 3 види, а зараз уже більше 10.
Модель роботи бучанської пекарні «Хатинка пекаря» дає можливість випікати хліб за будь-яких умов. Тісто замішується руками, воду привозять із джерела, а випікають усе в дровяній печі. Уся продукція збувається всередині хатинки, за потреби висилають і «Новою поштою».
У найвіддаленішому селі Косівського району Шепіт, серед вічнозелених сосон, неподалік гори Грегіт знаходиться сироварня «Будз баран». Доїхати до неї дуже складно, але саме звідси в різні куточки України відправляються пакунки з ароматним карпатським сиром, а іноді й п’янким. Сир у вині в асортименті теж є.
Для виробництва продукту, подружжя Світлана Устименко до Ярослав Стеценко використовують фрукти зі свого саду, частину — закуповують на оптовій базі в Черкасах. Починається виробничий сезон в майстерні з кінця травня і триває аж до жовтня. Загалом, в асортименті бренду 7 позицій джемів (апельсин-грейпфрут, абрикос-кориця, вишня-полуниця, смородина-апельсин, груша з прянощами, персик-яблуко, полуниця-м’ята) та 4 соуси (сацебелі, кетчуп, вишневий та смородиновий)
Восени 2020 року в селі Нижчі Вовківці на Хмельниччині з’явилася равликова ферма «Епіравлик». Спочатку жінка орієнтувалася на експорт, та згодом зрозуміла, що для неї це невигідно — набагато рентабельніше збувати молюсків на внутрішньому ринку та розвивати на базі ферми туристичний напрям. Сьогодні у Альони можна придбати равликові сети, маринованого равлика та равликову ікру
Чай «Мирівський вишняк» складається з бруньок вишні, гілочок, листя та самої в’яленої ягоди. Цього сезону в асортименті фермерки буде ще чай з білої акації та липи, а також із базиліку, лемонграсу та м’яти.
Ольга разом з чоловіком в сезон заготовляє понад 100 кг жолудів, які вручну очищуються. Цей напій можна пити 4-5 разів на день, у ньому немає кофеїну чи інших алкалоїдів. Навпаки, він має велику кількість корисних властивостей, чого не скажеш про сирі жолуді, які до проходження термічної обробки є отруйними
Пасіка Mellifera знаходиться у двох областях — Чернівецькій та Хмельницькій. В останній — пасіка знаходиться біля Дністра. Там щороку змінюються посіви, відповідно й мед від сезону до сезону різний — ріпаковий, соняшниковий, гречаний. Частина пасіки вивозиться в акацієвий ліс, тому в асортименті є й такий мед. А ще може бути мед з материнки, якщо лікарська рослина буйно цвіте.
На фермі проживає близько 300 кіз, з них 150 — дійні. Більшість тварин — зааненської породи. З козиного молока виготовляється 11 видів сиру, а також вершки, йогурт, кефір, масло і сироватка. «О’ферма» також проводить екскурсії на яких можна познайомитися з усіма групами кіз, а деяких навіть можна погодувати, поласувати продукцією із сироварні, а також прогулятися пасовищем.
Киянин В’ячеслав Пічкур разом з друзями в серпні 2022 року зареєстрував ТМ Bitter Harvest, і почав виготовляти чай з калини. Сировину для напою підприємці закуповують в селах Тернопільщини, окрім цього вони ще заклали калинову плантацію у 35 соток на Хмельниччині. В асортименті — чай пюре та суха суміш.
Оксана Тенюх-Мармура заснувала бренд «ОТЕ» після гіркого досвіду купівлі карпатських чаїв, які були більш схожі на сіно. Сьогодні в асортименті бренду є 7 видів чаю на основі чебрецю, м’яти, липи та іван-чаю. Останній — ферментується. Рослини досить нейтральні, але вони зміцнюють організм у цілому, відновлюють сили та підвищують фізичну активність. Зараз жінка працює над поєднанням іван-чаю та імбиру з лимоном. Новинка у продажі з’явиться вже восени.
Микита Єфанов разом з дружиною у 2020 році започаткували виробництва крафтових гострих соусів. Подружжя має чотири теплиці по 30 кв. м і ще 30 кв. м відкритого ґрунту, де ростуть швидкостиглі перчики Халапеньйо та Баранячий ріг. «ПеЧе» робить соус з усіх без виключення перців, навіть тих, що не достигли.
Подружжя Ореста і Юлії Дейнека з 2011 року займається вирощуванням малини. Спершу орієнтувалися на ринок свіжих ягід, та згодом знайшли себе у переробці — налагодили виробництво плодово-ягідного вина та варення з чайної троянди (ружі). Сьогодні СФГ «Галицька сорока», що на Львівщині, має 2,5 га, на яких росте малина, ожина, чорна смородина та чорноплідна горобина. Господарство особливе тим, що має одну з найбільших на заході України плантацій ружі
Софія Римар працювала над створенням власного бренду «Літо цілий рік» три роки і лише зараз пожинає плоди своєї роботи. Підприємиця з Олександрії, що на Кіровоградщині, виготовляє сушену продукцію (пастила, фріпси, джерки, чаї, набори для глінтвейну, сухі супи) та навчає цьому ремеслу інших — разом із SMM-спеціалістом розробила курс із виготовлення корисних солодощів.
Компанія ViteoHemp розпочала переробку конопель з олії, протеїну та очищеного насіння. Згодом запустила кондитерський цех із виготовлення цукерок та еклерів із конопель, а під час повномасштабної війни створила КЕБ — конопляні енергетичні батончики. Паковання батончика — флоупак — зроблене під військових, щоб їм було зручно його споживати. А головне — воно відповідає стандартам НАТО.
Mr. Garlic — перше в Україні підприємство, яке ще у 2017 році у Дніпрі розпочало ферментувати чорний часник. Весь часник компанія закуповує або напряму у фермерів, або ж на оптових базах. Потім сировина закладається в машину на 2-3 місяці залежно від вологості. За цей період часник темнішає, з нього виходить гіркий смак та різкий запах, і він стає солодким, але з кислинкою, оскільки містить вітамін С.
Тетяна та Олексій Клешньови у 2014 році вимушено переїхали з Луганщини до Дніпра. Після кількох років невизначеності та роздумів про майбутнє подружжя почало працювати над створенням хамону з індичої гомілки. Чому індичої? На той час сім’я перейшла на здоровий спосіб харчування і шукала продукти, які були б не лише смачними, а й корисними.
«Домашня сироварня Борейко», яка знаходиться в Андрушківській громаді на Житомирщині, має в своєму асортименті 5 видів сиру — качота з пажитником, мармуровий сир, сир гриль, шевр у спеціях та палички сулугуні. Окрім сиру, підприємиця пропонує клієнтам згущене молоко і апельсиновий конфітюр власного виробництва.
Коли у Юлії Савинської з’явилася ідея виготовляти крафтовий шоколад, вона вже мала все необхідне для старту. Все обладнання було з кондитерської та кав’ярні в Краматорську, яку власниці довелося закрити з початком повномасштабного вторгнення росії в Україну. Переїхавши до Закарпаття, Юлія зрозуміла, що її торти й тістечка тут не дуже актуальні, тому знайшла для себе нову нішу.
ФГ «Пріма» має близько 20 га саду на крапельному поливі. Вирощують тут лише яблука. Нещодавно господарство зайшло в переробку і налагодило виробництво соків прямого віджиму. В асортименті є шість смаків: яблучний, з грушею, апельсином,
Олена Карета з сім’єю розпочали свій бізнес під час повномасштабної війни. Бренд Dom Elin — крафтовий виробник, в основі філософії якого лежить ідея виготовлення продукції з сезонних локальних овочів та фруктів за сімейними рецептами. Сьогодні серед асортименту бренду є джеми та соуси, ферментований оцет, в’ялені томати та сіль (грибна, лимонно-часникова та пряна).
Крафтове виробництво «Мармарос» на Хмельниччині розпочиналося зі звичайних живих чаїв з обліпихи, які родина Кутасевичів виготовляла для себе багато років. Перший рік виробляли продукцію на продаж удома, а згодом винайняли приміщення і продовжують розвиватись. У бренду сезонна продукція: літні позиції — лимонади, зимові — гарячі чаї, варення, соуси. Постійно в наявності є 20 найменувань.
З перших днів великої війни Fedosov Family Farm опинилося в зоні бойових дій. У господарстві близько 20 вуликів згоріло повністю, а з 50 бджолосімей вижило 17. Попри всі проблеми та невизначеність, співвласник Яків Федосов запустив виробництво нового продукту — медової пасти 299+. Медова паста чимось схожа на пасту Амосова, але трохи спрощеної версії.
У високогірному карпатському селі Шепіт, що на Івано-Франківщині, з 2017 року свою власну справу розвиває Світлана Олексюк разом із чоловіком. На професійний рівень вийшли чотири роки тому, а цьогоріч запустили власний бренд Gregit.UA. В асортименті форель та ікра, сушене та в’ялене м’ясо 5 видів (свинина, яловичина, баранина, конина та курятина), генеральське сало та унікальна новинка — в’ялена ковбаса з баранини.
ТМ «Найдорожче сало в Україні» почала свою роботу ще до повномасштабного вторгнення. У середньому полтавський бренд виготовляє тисячу баночок сала на місяць. Співпрацюють із місцевим магазином, який під них замовляє у фермерів підчеревину. Закуповують також і генеральське сало, якого небагато. Під нього у виробників окрема лінійка — лімітована серія, яку виготовляють раз на місяць із миргородського сала.
Десять років тому на українському ринку з’явилися перші крафтові гострі соуси, які здивували смакові рецептори найбільших гурманів. Дніпропетровському бренду Mr.Caramba вдалося утримати лідерські позиції у своїй ніші — до сьогодні соуси продаються у мережі «Сільпо» по всій Україні. У середньому бренд виробляє 3 тисячі банок соусу на місяць.