Виробник чорного ферментованого часнику планує збільшити обсяги переробки та вийти на експорт

16 вересня 2023, 05:38 2234

Mr. Garlic — перше в Україні підприємство, яке ще у 2017 році у Дніпрі розпочало ферментувати чорний часник. Цей продукт родом із Азії, проте компанії вдалося привернути до нього увагу українців.

Обладнання для ферментації компанія зібрала самостійно, але не без допомоги китайських інструкцій. Саме воно є найбільш затратною частиною запуску такого роду бізнесу. Директорка бренду Ганна Мала під час прямого ефіру в Instagram зазначає, що початкові вкладення складають від 50 тис. доларів.

Ганна Мала, директорка Mr. Garlic

Чорний часник нам у якості гостинця привезли з Кореї. Тоді ми його вперше й спробували. Цей продукт вразив нас неповторним смаком, і ми почали вивчати, як його виробляють. 

Починали ферментацію з 20 кг, зараз партія складає від 300 кг. Весь часник компанія закуповує або напряму у фермерів, або ж на оптових базах. Потім сировина закладається в машину на 2-3 місяці залежно від вологості. За цей період часник темнішає, з нього виходить гіркий смак та різкий запах, і він стає солодким, але з кислинкою, оскільки містить вітамін С.

Директорка бренду пояснює, що для ферментації беруть сорт Любаша, адже у нього великі зубчики, і, відповідно, його легше споживати.

«Цього року є проблема із сировиною: декілька постійних постачальників узагалі не зможуть надати товар. Кажуть, що неврожай, а якщо він і є, то поганої кондиції. До того ж підскочила ціна — починали купувати по 35 грн/кг, а сьогодні вже 110 грн/кг», — говорить Ганна Мала.

Підприємиця зазначає, що їм пропонували купувати часник у Туреччині, проте це ніяк не дешевше і не співпадає з цінностями бренду — український продукт лише з української сировини.

З початку свого існування бренд працював із ресторанами, тому що шефи вже були знайомі з цим продуктом. Але згодом чорний часник з’явився на кухнях багатьох господинь.

Олена Стеблич, менеджер з продажів Mr. Garlic

Чорний часник містить у 10 разів більше антиоксидантів, ніж білий. У азійських країнах лікарі його рекомендують вживати як лікувальну добавку для профілактики захворювань. За кордоном це типовий продукт, який знаходиться на полицях супермаркетів поряд із авокадо та спаржею. 

Олена Стеблич зазначає, що до війни споживачі з обережністю ставилися до чорного часнику. Зараз вони стали більш відкритими до всього нового і не бояться експериментувати.

В планах Mr. Garlic на 2024 рік — переробляти 500 кг часнику на місяць, вийти на європейський ринок і зробити колаборації з виробниками соусу, паштету, сиру та солі.


Іванна Панасюк, AgroPortal.ua