Неймовірні села України 2022. Покровське, Дніпропетровська область

10 червня 2022, 07:00 2739

Покровська громада Дніпропетровської області живе з молока, меду та овочів. Аграрний курс взяли від початку створення ТГ. Сьогодні тут неспокійно, як і по всій Україні, але місцеві жителі націлені на розвиток.

На конкурс «Неймовірні села України 2022» громада села подала бізнес-проєкт із облаштування навчального цеху для бджолярів.
Ольга Кримова, спеціаліст фінансово-економічного відділу виконавчого комітету Покровської селищної ради

Ми плануємо зробити в кооперативі демонстраційну ферму, щоб показувати наш досвід та навчати пасічників основам догляду за бджолами. У новому приміщенні цеху плануємо облаштувати кімнату під навчальний клас за прозорими дверима. Таким чином, не виходячи з будівлі, можна буде проводити екскурсію усім виробничим процесом. Це дасть змогу пасічникам швидше нарощувати пасіку до стабільних масштабів, усуне гострі проблеми щодо отримання якісного продукту на експорт, чим збільшить додану вартість продукції

За грантові кошти планується закупити обладнання в навчальний цех на суму 100 тис. грн, а саме: набори для бджолярів «Старт», вулики для вирощування пакетів бджіл, системи для виведення маток, календарі для бджолярів, акустичну систему, ноутбук, проектор та екран, фліпчарт, стільці офісні та стіл. 

У громаді впевнені, що реалізація проєкту стане синергічним об’єднанням фінансових зусиль місцевого бюджету, кооперативу та бізнес-партнерів.

Після перемоги в селі планують провести на базі кооперативу медовий фестиваль «Медовими стежками». 

Кооператив «Медок», що займається збором і реалізацією меду, локалізується в селищі Покровське, в якому проживає близько 10 тис. осіб. Багато місцевих займаються бджільництвом. У 2021 році за кошти членів кооперативу, місцевого підприємця та бюджету було збудовано цех площею 800 м2 та встановлено лінію з переробки меду потужністю 20 т на добу. Покровська селищна рада фінансує з 2018 року Програму підтримки сільськогосподарського товаровиробника, націлену на підтримку кооперативів. 

Економіка має працювати, тому кооператив «Медок» прагне розвитку і має намір вийти на рівень первісної переробки (купажування) меду та створення кластеру бджолярів у с. Покровське, який об'єднає кооперативи регіону та сусідніх областей.

За цей сезон планується здійснити переробку та фасування меду в кількості 800 т. Мед змішується в гомогенізаторі, розкристалізується у спеціальній ванній та розливається в тару по 200 л. 

У громаді також діє молочний кооператив «Добробут Андріївки», який налічує 106 членів, та 16 сімейних молочних ферм, які займаються заготівлею та збутом високоякісного молока. Щодоби на сирзаводи відправляється більше 4 т молока. 

У сезон за добу в домогосподарствах громади, які об’єднані в кооператив, вирощується до 50 т огірків, до 8 т помідорів, капусти, перцю та полуниці.