Україна затримала на Дунаї судно з зерном, яке раніше заходило в Крим

10 липня 2024, 13:56 2367

Україна затримала на Дунаї судно Usko Mfu, яке зайшло в українські води після рейсу до анексованого Криму.

Про це повідомляє видання Lloyd's List.

«Влада заарештувала вантажний корабель під час його плавання через річку Дунай, звинувачуючи його в незаконному перетині національного кордону України і транспортуванні вантажів у/з окупованого росією Севастополя», — йдеться у матеріалі.

Як зазначається, агент і брокер судна стверджують, що Usko Mfu було перехоплено військовим катером під час перебування у румунських водах, оскільки Дунай є вузькою водною артерією, а конкретна ділянка, якою йшов Usko Mfu, межує як з Румунією, так і з Україною.

Судно обшукали та команді заборонили виходити з нього. На борту завантажено ячмінь, а його пункт призначення — Суда, Греція.

Згідно з документами, арешт Usko Mfu відбувся за запитом прокуратури Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Офіційного коментаря від української влади поки немає.

За даними дослідників, у травні Usko Mfu завантажив, ймовірно, гіпс у порту Ереглі (Туреччина), який був доставлений до Севастополя. Крім того, це судно було помічене у листопаді 2023 року під час перевезення зерна із Криму до Туреччини.