Урожайність ячменю на Одещині знизилась удвічі

04 липня 2022, 15:12 979

Урожайність озимого ячменю цьогоріч у господарства Одеської області фіксується на рівні 21 ц/га, що практично вдвічі нижче минулорічного показника.

Про це повідомили сільгоспвиробники в ефірі телеканалу «Рада».

На врожаї сказалася відсутність вологи та азотного харчування, у зв’язку із тим, що не було можливості закупити азотні добрива. До того ж, через високу температуру зернові достигли передчасно.

Тим часом, у департаменті аграрної політики зазначають, нині головне завдання – підготувати зерносховища для зберігання врожаю, бо через блокаду портів швидко експортувати його морським шляхом не вдасться.

«Зважаючи на те, що основні об’єкти є критично інфраструктурними, то аграрії бояться своє зерно туди завозити. Наприклад, припортові елеватори, працювати з ними буде дуже складно. Тому аграрії сьогодні знаходять альтернативні шляхи зберігання», – розповідає директорка департаменту аграрної політики Одеської ОВА Алла Стоянова.

Повідомляється, що наразі в Одеській області вже зібрано врожай озимих пшениці та ячменю із більше ніж 50 тис. га. Аграрії області планують зібрати 3,7 млн т зерна, що складе 70% від торішнього врожаю.