В роботі Аграрного фонду виявили порушень на 11 млн грн

20 червня 2017, 13:45 2401

Співробітники Державної аудиторської служби України виявили у роботі ПАТ «Аграрний фонд» втрат на суму понад 485 тис. грн, загальна ж сума порушень становила понад 11,5 млн грн.

Ревізія фінансово-господарської діяльності «Аграрного фонду» охопила період з 01.11.2015 по 31.12.2016, йдеться в повідомленні Держаудитслужби.

Зокрема, державні аудитори виявили, що ТОВ «Перша логістична компанія», з якою «Аграрний фонд» уклав договір на перевезення товарно-матеріальних цінностей, порушуючи умови цього договору, завищило вартість своїх послуг. «Аграрний фонд» ці послуги оплатив, через що зазнав втрат більш як на 380 тис. грн.

Ще 105 тис. грн підприємство втратило через те, що ДП «Спецагро», з яким було укладено договір щодо відшкодування витрат вартості комунальних послуг та витрат на утримання й експлуатаційне обслуговування нерухомого майна, завищило обсяги наданих послуг, які «Аграрний фонд» оплатив.

Крім того, під час ревізії виявлено, що на вимогу правоохоронних органів «Аграрний фонд» зберігав речові докази у кримінальних провадженнях, а саме: цукор-пісок, власником якого є держава в особі іншої юридичної особи — Державної спеціалізованої бюджетної установи «Аграрний фонд». Цим самим було порушено порядок зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов«язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 19 листопада 2012 р. №1104.

«Унаслідок цього ПАТ «Аграрний фонд» здійснив покриття витрат іншої юридичної особи (ДСБУ «Аграрний фонд») на зберігання речових доказів на загальну суму понад 11 млн грн», — повідомили у Держаудитслужбі.

Матеріали ревізії передано до правоохоронних органів. Про результати ревізії поінформовано орган управління «Аграрного фонду» — Мінагропрод.