Асоціація свинарів України (АСУ) направила до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України свої пропозиції щодо державної підтримки галузі свинарства на 2020 р.

Про це йдеться у повідомленні асоціації.

«Динаміка розвитку вітчизняного свинарства впродовж останніх п’яти років негативна, тож галузь потребує комплексної підтримки з боку держави», - пояснили в АСУ.

Як зазначається, виходячи з обсягу коштів, виділених на державну підтримку галузей тваринництва — 2,5 млрд грн — та питомої ваги свинарства у валовій продукції тваринництва (за винятком продукції птахівництва) за результатами минулого року, АСУ пропонує застосувати механізми підтримки, на які пропонується виділити майже 1,4 млрд грн.

Зокрема, Асоціація свинарів України пропонує запровадити:

1. Дотацію на обсяг виробленої продукції (фонд програми 700 млн грн):

на кг свинини у живій масі, реалізований на забій на ліцензованих переробних потужностях (1 грн/кг);

на гривню реалізованої продукції.

2. Часткову компенсацію за будівництво тваринницьких комплексів (фонд програми 200 млн грн).

3. Розширення програми відшкодування вартості закуплених племінних тварин (фонд програми 232,6 млн грн).

4. Часткову компенсацію втрат через АЧС для промислових виробників свинини (фонд програми 252,45 млн грн).

Як підрахували в асоціації така державна підтримка дозволить у 2020 р. втримати виробництво свинини від подальшого скорочення, а в 2022 р. очікувати збільшення промислового виробництва свинини на 13% до показника 2018 р. – до 565 тис.т. В 2024 р. випуск свинини за такої державної підтримки може сягнути вже 645 тис.т, вважають в АСУ.