Постковидная реальность. Как быстро найти надежных партнеров на аграрном рынке Украины

21 мая 2021, 07:15 3794

Время есть и всегда было самой большой ценностью. В сельском хозяйстве эта истина подтверждается ежедневно, поскольку от своевременности принятия решений зависит успешность бизнеса. В эру цифровых технологий усилия всех участников аграрного рынка направлены на максимально эффективное использование времени и ресурсов. Фермеры давно успешно пользуются цифровыми услугами во время выращивания продукции. Мобильные приложения с агрорешениями, viber-консультанты в сфере агрономии, системы мониторинга цен на продукцию позволяют экономить не только время, а часто и деньги.

* Текст подається мовою оригіналу

Проте досить часто в гарячі сезони посівної та збору урожаю агровиробникам потрібні не просто консультації, а реальна фінансова підтримка. Напередодні запуску ринку землі найбільше її потребуватимуть малі та середні агровиробники.

«На жаль, для українського АПК досі важливим і невирішеним є питання довіри: до постачальників, банків, партнерів. Українські фермери часто розповідають прикрі історії про неможливість отримати фінансування чи складні перемовини з постачальнками ресурсів і фінансовими установами. Нам вдалося вирішити ці проблеми за допомогою коробкового рішення — цифрової платформи AgroApp», — коментує засновник стартапу Ярослав Смакота.

Завдяки цій платформі фермери зможуть швидко залучати фінансування, страхувати ризики, шукати постачальників, отримувати агрономічний супровід та можливості для реалізації власної продукції.

«Ми створювали AgroApp для спрощення діяльності малих і середніх фермерів, які в нинішніх умовах не можуть утримувати агрономічну службу, юристів, бухгалтерів для спілкування з банками», — пояснює лідер проєкту.

N.B. Посівна на носі: як отримати кошти за 14 днів, не виходячи з дому

Основне завдання аграріїв — виробляти продукцію. За такою моделлю функціонує ринок в ЄС. Сільськогосподарський виробник там займається лише виробництвом, усі інші завдання, що з цим пов’язані, для нього вирішують постачальники, банки і трейдери, які займаються реалізацією.

 

Коробкове рішення на базі AgroApp передбачає консолідацію всіх учасників, що залучені до процесу агровиробництва, на одній платформі: фермера, постачальника ресурсів, фінансових партнерів. У центрі рішення — фермер, якому постачальники і банки надають консалтингові послуги, агротехнології і безпосередньо продукцію, необхідну для вирощування сільгоспкультур (насіння, засоби захисту рослин, мінеральні добрива).

Через AgroApp агровиробники зможуть швидко залучати кошти під заставу майбутнього урожаю у вигляді форвардних контрактів з постачальниками ресурсів або ж у банків напряму. Малі та середні фермери зможуть отримувати насіння, ЗЗР та добрива за більш вигідною ціною, адже заявки формуватимуться на основі кількох звернень, що дозволить укрупнювати партії для поставок. Отримати фінансування за партнерськими програмами в рамках коробкового продукту можна буде за зниженими відсотковими ставками.

«Ми очікуємо запуску пільгових програм аж до нульових відсотків. Разом із фінансуванням фермер отримує агрономічний супровід та страхування ризиків. Тобто клієнт отримує мінімізацію ризиків та поповнення обігових коштів через одну платформу, де злагоджено взаємодіє банк, постачальник, страхова компанія», — пояснює Ярослав Смакота. AgroApp уже має досвід взаємодії з найкращими 12 українcькими та міжнародними банками щодо агрокредитування.

Перевагами для аграрія є простота у викорситанні платформи, економія часу та надійні партнери для поставок і отримання фінансування. Фермеру потрібно через сайт https://agroapp.com.ua або ще простіше — через чат-бот у Telegram @agroappbot ввести ЄДРПОУ, потрібну суму та строк кредиту. За хвилини він отримає реальні пропозиції, з яких можна обрати відповідну під потреби. У рамках коробкового рішення на платформі AgroApp уже сьогодні під 0,01% річних можна отримати кредит на постачання товарів на строк до 6 місяців.

В умовах пандемії COVID-19 нова онлайн-платформа AgroApp є ефективним рішенням для всіх учасників. Банк і постачальник мають бути підключеними до платформи, а сільгоспвиробник — просто зареєстрований. Простота у використанні, безпечність, надійність і швидкість обробки запитів на базі AgroApp створює нову екосистему взаємодії між учасниками агропромислового ринку України.


 

Стаття стала можливою завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка виконується компанією Chemonics International. Ця стаття відображає думку її авторів та не обов’язково є офіційною точкою зору USAID чи Уряду США.


AgroPortal.ua за матеріалами AgroApp