Соціальний проєкт аграрного онлайн-видання AgroPortal.ua 📲 #інстафермери створений для популяризації сільського господарства та підтримки агропідприємців, а також є джерелом ідей для тих, хто тільки починає будувати свій бізнес.
Наші герої — люди, які щодня демонструють свою агрорутину через stories, а в своїх дописах — діляться лайфхаками та інсайтами.
Інстафермери
Інстафермери
Інстафермери
Інстафермери
Інстафермери
Інстафермери
Інстафермери
Інстафермери
Інстафермери
Інстафермери
Інстафермери
Інстафермери
Інстафермери
Інстафермери
Інстафермери
Інстафермери
Інстафермери
Інстафермери
Інстафермери
Фермерка разом із чоловіком проміняли Кременчук на полтавське село Обознівка, в якому мешкає 400 осіб. Їхнє фермерство розпочалося з полуниці, оскільки попит на ягоду та розсаду є завжди. До того ж, перший прибуток — уже навесні.
За час війни на фермі «Згар Фарм» на Хмельниччині народилося троє бичків, яких названо актуально для воєнного часу — Байрактар, Джавелін і Димко. Ці імена надихають і дають надію молодому подружжю фермерів і надалі працювати, а ще — бажання приймати в своїй домівці людей, які втратили житло.
Львів’янка Юлія Малекс із чоловіком чотири роки тому кардинально змінили своє життя — з культурної столиці України переїхали на закинутий хутір, в якому залишилося лише кілька будинків.
Наталія Табінська, співзасновниця СФГ «Поле щастя», голова СОК «Фермерська родина» та сільськогосподарського дорадчого центру «Фермерська країна» (Львівська область)
Кооперативний рух є одним із інструментів підвищення зайнятості сільського населення та розвитку малого підприємництва на селі. Та щоб створити ефективний кооператив, замало однієї ідеї, потрібні згуртованість виробників навколо спільної мети, бажання працювати разом і лідер, який драйвуватиме та мотивуватиме всіх учасників.
Надія Михайлова, власниця садиби сільського туризму Country house (Полтавщина)
Тема сільського зеленого туризму стає все більш популярною серед українців. Люди уникають великих скупчень та все частіше проводять вихідні за містом: хтось у відпочинкових комплексах, а хтось надає перевагу саме зеленим садибам. Як створити садибу з родзинкою, на кого орієнтуватись у цьому бізнесі та на чому ще можна заробляти у селі? Розповідає в блозі жінка.
Багато українців знає продукт «Українські в’ялені помідори» завдяки смаку, а також тому, що Андрій розвиває маркетинг через особистий бренд. На кожній банці з томатами — його обличчя, що засвідчує відповідальність за якість продукту.
Український виробник під торговою маркою «Брати кукурудзи» минулого року вийшов із новим продуктом — варена солодка кукурудза без додавання цукру, спецій і ароматизаторів. Вид пакування, який використовує виробник, називається «м’яка консерва».
Спадкова майстриня зі збереження та відновлення насіння, ремесло перейняла від своїх батьків, а вони в свою чергу — від своїх. Найстарішим насінням у родині Білоус вважається насіння огірка — йому вже понад 100 років.
Фермі лише 10 місяців, 5 із яких вона існує в умовах повномасштабної війни і місяць знаходилася в окупації. Киянка, в минулому банкір, сьогодні починає свій день в селі з козокапучино (кава з молоком прямо з-під кози) та сотнями свійських тварин.
Переїхати зі столиці до села на березі моря подружжя Гуржій мріяло ще 10 років тому. Сьогодні ж вони розширюють сад, виноградник, продають саджанці рослин та екзотичних дерев. Також заклали лавандове поле на березі Чорного моря.
Під час карантину власник IT-компанії Микола Мельник вирішив свої комп’ютерні навички застосувати у виробництві агропродукції. Експеримент вдався. Сьогодні у ФГ «Мельник-Агро», що на Хмельниччині, вирощують овочі та зелень в 15-ти теплицях та у відкритому ґрунті на площі 300 га.
Тридцятирічна Марія Завгородня вже 5 років керує фермерським господарством «Анкор» (Полтавська область), яке їй залишилось у спадок. Тож професія агронома не була її свідомим вибором… на початку.
Олена Панчук займається на Житомирщині вирощуванням спаржі, квітів та артишоків
Олена разом з чоловіком щороку збирають 1 тонну спаржі. Все продають через Instagram. Розпочала сім’я з 10 соток. Сьогодні у них уже цілий гектар.
Марія Бубнова, співвласниця бренду «Нова Кухня», який виготовляє на Київщині готові супи
Марія Бубнова з чоловіком розвивали в Маріуполі бізнес із виробництва готових страв довготривалого зберігання. Та війна змінила все. Останнє, що компанія змогла зробити, — віддати всю продукцію захисникам Маріуполя, коли місто вже було оточене російськими окупантами, а це — 300 кг готових супів у стаканчиках.
Інстафермери
Інстафермери
Інстафермери
Інстафермери
Інстафермери
Інстафермери
Інстафермери
Інстафермери
Інстафермери
Інстафермери
Інстафермери
Інстафермери
Інстафермери
Інстафермери
Інстафермери
Інстафермери
Інстафермери
Інстафермери
Інстафермери