День фермера: що мотивує аграріїв сіяти і збирати хліб

19 червня 2022, 06:06 7877

Цього року українські фермери відзначають своє свято в умовах війни, а посівна проходила під обстрілами та на замінованих полях. Попри такі умови сільгоспвиробники, здається, ще завзятіше намагалися засіяти кожне поле і працювали, незважаючи на ризик, нестачу ресурсів та коштів, адже відповідально виконують благородну місію — годують світ.

AgroPortal.ua поцікавився у фермерів, що їх сьогодні мотивує, де шукають сили, щоб продовжувати працювати всупереч війні.

Мене мотивує віра в перемогу та розуміння того, що без нас може настати голод, як би це пафосно не звучало.

Для нас найважливішим завданням є бути на позитиві скрізь і завжди, навіть у такі нелегкі часи. З перших днів війни ми 2-3 рази на тиждень викладали пости в наших соцмережах (як ми боронуємо, сіємо тощо) з позитивним настроєм. Виявилось, що саме зараз людям, як ніколи, потрібні такі меседжі. Насамперед нас мотивують жителі України, яким необхідно бачити, що ми, аграрії, не опускаємо рук, а з натхненням продовжуємо робити свою справу на благо нашої країни.

Проєкт «Я — фермер» на YouTube-каналі LNZ Web, яким я займаюсь уже другий рік поспіль, набирає обертів. Збільшується обсяг моїх знань, і це мотивує далі поєднувати приємне з корисним: працювати і знімати. 

Я багато чому навчився саме завдяки підтримці, порадам, які писали мені глядачі. Знаю випадки, коли мої відео надихнули не кидати цю нелегку справу. І, безумовно, отримуючи такий фідбек, хочеться працювати далі. Це спільний обмін знаннями, досвідом, це перший такий проєкт в Україні.

Під час окупації нашого села ворог на деякий час вигнав мене з будинку, та не вигнав з країни. Усі, хто може повернутися до України, — повертайтеся, нам потрібно працювати, і як би пафосно це не звучало — платити податки та створювати нові робочі місця. По-іншому нічого не буде.

Сьогодні імпортні товари заїжджають до нашої країни без ПДВ, а українські виробники продовжують сплачувати цей податок. Українські товари стають неконкурентоспроможними саме в ціновому сегменті через війну. Дуже не хотілося б, щоб наші полиці були переповнені польською, румунською чи турецькою продукцією. 

Держава має розуміти, що сільське господарство — це саме та галузь, яка має бути диверсифікована. Тому сектор потрібно підтримувати зрозумілими речами, а не кредитуваннями, на які потрібно 300 папірців. Все має бути відрегульовано і зрозуміло.

Якщо впроваджувати новітні технології та ефективно працювати можна виробляти якісний продукт і заробляти хороші гроші. 

І до війни, і зараз для нас фермерство є основним видом діяльності. Виробництво вина не є надто прибутковою справою, але сюди вкладена душа. Коли втомлюєшся на полі чи виникають проблеми, тоді згадуєш, заради чого ти працюєш. Ми маємо своїх прихильників і не хочемо їх підводити. Людям подобається те, що ми робимо, — це і є наша мотивація.

Колектив видання AgroPortal.ua вітає фермерів із професійним святом і бажає якнайшвидшої Перемоги, щоб урожай збирали на полях вільної України.