Відзавтра діють нові правила торгівлі з країнами СНД

12 квітня 2021, 18:00 7045

Нові правила експорту та імпорту між Україною та країнами Союзу незалежних держав (СНД) діятимуть з 13 квітня 2021 р.

Як говориться у повідомленні Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, це пов«язано із втратою чинності Угоди про співробітництво в галузі ветеринарії, підписаної у 1993 р.

«Торгівля товарами буде здійснюватися в рамках чинного законодавства України та враховуючи вимоги країн призначення, а також міжнародні вимоги та правила», — зазначають у відомстві.

Уточнюється, що з метою обговорення умов взаємної співпраці та погодження двосторонніх форм ветеринарних сертифікатів Держпродспоживслужба протягом 2020-2021 рр. провела перемовини та консультації з представниками Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Таджикистану, Туркменістану та Узбекистану.

В результаті були погоджені двосторонні форми ветеринарних сертифікатів для експорту із України до Азербайджану, Білорусі, Казахстану, Молдови, Таджикистану, Туркменістану, ознайомитися з якими можна на офіційному вебпорталі Держпродспоживслужби в розділі «Міжнародне співробітництво» за посиланням.

Продовжується робота над погодженням форм сертифікатів на експорт до Вірменії, Узбекистану, Киргизстану. Після ухвалення відповідних документів вони будуть опубліковані на вебпорталі Держпродспоживслужби.