Аграрії посіяли чверть площ ранніх зернових

20 березня 2019, 09:13 1783

Cівба ранніх ярих зернових та зернобобових cтаном на 19 вересня проведена на площі 580 тис. га або 25% до прогнозу.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Зокрема, ярого ячменю посіяно 419 тис. га (27%), пшениці — 28 тис. га (16%), вівса — 15 тис. га (8%), гороху — 118 тис. га (34%).

Підживлення озимих культур на зерно проведено на площі 6,3 млн га або 84% до прогнозу, зокрема озимої пшениці підживлено 5,3 млн га або 83%, озимого жита — 89 тис. га або 77%, озимого ячменю — 918 тис. га або 91%. Крім того озимий ріпак підживлений на площі 1,2 млн га або 93%.

За словами заступника міністра аграрної політики та продовольства України Володимира Топчія, аграрії забезпечені усіма необхідними ресурсами для успішного проведення весняної посівної кампанії.

«Від стану озимих та запасів вологи у ґрунті, яка накопичилася у зимовий період, у визначальній мірі залежить майбутній урожай. Сьогодні стан озимих культур оцінюється як один із кращих за останні 5 років. Також початок весняної посівної відзначився оптимальними запасами вологи у метровому шарі ґрунту. Додаючи до цих факторів достатню ресурсну забезпеченість аграріїв, можна констатувати, що ми маємо усі підстави сподіватися на добрі результати нового сезону», — відмітив Володимир Топчій.

У свою чергу начальник відділу агрометеорології Українського гідрометеорологічного центру Тетяна Адаменко підтвердила, що погодні умови були на боці аграріїв та сприяли як успішній перезимівлі озимих культур, так і початку посіву ранніх ярих культур.

«Аномально висока температура для березня місяця, яку ми спостерігали 18 березня на щастя для аграріїв, закінчилася. Надалі ми матимемо звичну березневу погоду, яка спостерігатиметься без різких температурних коливань та сприятиме проведенню весняно-польових робіт в оптимальні терміни», — зазначила вона.