Аграрний сектор залишається рушієм інновацій
Всі ті інновації, які зараз застосовуються у військовій сфері, як-от дрони, можна буде використати і в сільському господарстві.
«Рух до Європи відкриває для нас багато нових можливостей, і українці зможуть використати їх ефективно», — зауважив Алекс Ліссітса.
Катерина Рибаченко додала, що з погляду інновацій аграрний сектор є одним із найбільш передових у країні: «Це було до війни, це триває і під час війни, і саме тому ми такі стійкі й продовжуємо збирати врожай зараз, уже третій рік поспіль за таких обставин. Тож в основному, в цифровому плані, ми дуже просунуті та маємо велику конкурентну перевагу».
Крім того, сталий розвиток є важливим складником для вступу до ЄС. На думку спікерів, бізнес в Україні щодня бореться за виживання, і водночас великі компанії використовують практики і методи сталого, екологічно сумісного господарювання з огляду на зміни клімату.
Як відзначив модератор дискусії, керівник європейського офісу УКАБ Назар Бобицький, прикметно, що саме великі аграрні підприємства України є лідерами у впровадженні «зелених» сталих практик у сільському господарстві. Їхня експортна орієнтованість, а також чутливість до регуляторних бар'єрів на міжнародних ринках заохочує такі компанії бути лідерами в сфері кліматичної політики і задавати високу планку для інших гравців сектору, зокрема середніх фермерських господарств. «Важливо, щоб це правильно розуміли і враховували наші європейські партнери», — додав він.
Світлана Цибульська, AgroPortal.ua