Бізнес просить Президента України Володимира Зеленського дозволити працювати ще ефективніше та допомогти зробити економіку ще більш сильною.
Як говориться у повідомленні Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА), вже майже 2,5 роки Україна продовжує демонструвати неймовірну стійкість — триматись, тримати військовий фронт, підтримувати економіку тощо.
«Ми як спільнота бізнесу бачимо та високо цінуємо ті кроки та рішення, які влада робить, зокрема, для підтримки та стимулювання роботи бізнесу. Зокрема, тривалий час асоціація наголошувала на необхідності зміни деяких підходів у класичній системі бронювання працівників. І ми бачимо, що минулого тижня бізнес було почуто, та зроблений відповідний крок до цього шляхом прийняття Постанови №650, яка наразі передбачає можливість для бізнесу бронювати своїх співробітників як в електронному вигляді через портал «Дія», так і традиційним методом шляхом подання відповідних переліків військовозобов’язаних профільним центральним органам виконавчої влади або відповідним військовим адміністраціям», — уточнили у ЄБА.
І додали, що постанова врегульовувала і низку інших важливих для бізнесу питань.
«Водночас наразі найбільш гострим для бізнесу все ж залишається питання кадрів», — підкреслили в асоціації.
У ЄБА визнали, що бізнес розуміє важливість та потребу укомплектування Збройних сил України як основного пріоритету державної політики в умовах війни. Проте функціонування підприємств, видається, також є важливим — для продовження роботи економіки, збереження надходження податків, які допомагають фінансувати ЗСУ тощо.
В асоціації пояснили, що економічне бронювання допоможе зробити інструмент, завдяки якому бізнес матиме повноваження визначати, які саме співробітники є критичними для роботи тієї чи іншої компанії, адже часом бізнес все ж стикається із ситуацією, коли мобілізують саме вкрай важливих для роботи компанії спеціалістів, що дуже сповільнює, а часом і зупиняє робочі процеси.
«І це, насправді, позначається не просто на прибутках компанії, а на рівні податків, які компанія сплачує, кількості працевлаштованих українців (адже якщо компанія закривається чи скорочує роботу, то і відсоток зайнятих українців знижується). Тобто загалом на всій країні», — вважають в об'єднанні.
На переконання представників ЄБА, економічне бронювання могло б діяти паралельно зі стратегічною системою бронювання. Наразі в публічному просторі обговорюються різні концепції та моделі бронювання. І бізнес готовий разом із уповноваженими представниками органів державної влади сідати та обговорювати ці моделі й те, яка з них може бути найбільш корисною для нашої держави. Зокрема, одна з таких концепцій була подана на розгляд до Верховної Ради України.
«Слід відмітити, що економічне бронювання не протирічить мобілізації, а доповнює її через фінансування військового збору за кожного заброньованого. Тож щиро сподіваємось, що в Україні все ж вдасться запровадити систему економічного бронювання, аби забезпечити і безперебійне функціонування економіки країни», — підсумували в асоціації.