Провідним індустріальним виробником КАС в Україні лишається Черкаський «Азот», що працює у звичайному режимі, але товар розпроданий далеко за березень. Попит на КАС є і буде лише зростати, адже сезон розпочинається у квітні, також досить активно купують КАС і в травні. Ціна може бути знижена під тиском цін на газ. В очікуванні цього є певне відтермінування закупівель, плюс КАС потребує спеціального зберігання та транспортування, що також сприяє придбанню добрива більше до початку внесення.
Є на ринку також неіндустріальні виробники КАС, які отримують його не за допомогою хімічних реакцій, а шляхом змішування розчинів селітри і карбаміду.
Оскільки КАС представлений більшою кількістю виробників, суттєвого дефіциту не передбачається. Однак з огляду на те, що карбамід уже розпроданий далеко за пік сезону, і вартість його досить висока, у неіндустріальних виробників може бути досить висока собівартість на цей вид добрива.
Ціни на КАС так само залежать від ціни на газ. Обсяги імпорту невеликі — з Польщі, Литви та Болгарії, і вони не тиснуть на українського виробника. Єдиною проблемою щодо КАС залишається те, що в пік сезону виникає проблема з доставкою, адже добриво не може перевозитися в звичайному транспорті, а потребує спеціалізованих цистерн, а такого спецтранспорту не так багато. Якщо усі вийдуть із закупівлями КАС безпосередньо у пік сезону, буде проблема саме з доставкою, попереджає Костянтин Кінжалов.
«Добрива купують і будуть купувати. Азотна група купуватиметься завжди. По комплексних добривах аграрії можуть пропустити рік і навіть два. Азотні добрива застосовують щороку, хоча можуть скорочувати норми внесення», — підсумував аналітик Barva Invest.