AgroPortal.ua продовжує серію матеріалів про результати діяльності народних депутатів, членів Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин за останній рік. Головні критерії — основні розроблені законопроекти і плани на законотворчу роботу.

Сьогодні у фокусі роботи — Сергій Лабазюк, який не з чуток знає, що таке складності в АПК. Депутат подав безліч законопроектів в сфері дерегуляції, орендних відносин і податкових нюансів.

Про власну депутатську діяльність:

«Об`єктивну оцінку ефективності роботи дадуть люди. Але якщо, до прикладу, говорити про останній рік, то вдалося зробити чимало. Разом із командою підготували ряд законопроектів. Мої законопроекти — це результат зустрічей з громадою. Зараз частина з них вже в комітетах. Чекаємо схвалення і винесення на розгляд в залі.

Не менш активну роботу проводжу на своєму окрузі. Цього року знову вдалося «вибити» кошти з державного бюджету на округ. Частина вже надійшла на рахунки місцевих рад — там вже розпочали роботи, згідно з запланованими статтями. Спільно з благодійним фондом продовжуємо підтримувати різні сфери та соціально-важливі установи як на селі, так і у містах (Хмельницьку, Волочиську). Тому саме роботу на окрузі, у співпраці з місцевою владою, з різними органами вважаю продуктивною».

Про розроблені законопроекти:

«Більшість моїх законопроектів — це запит громади на окрузі. Тому головний акцент — на соціальній та економічній тематиці. Хоча якщо говорити по АПК, то звісно, що велика кількість законопроектів пов'язані також з аграрною галуззю, оскільки працюю в профільному комітеті і аграрна галузь розвивається зараз активно і потребує підтримки як ніколи. Це були законопроекти, які стосуються розвитку кооперативів, фермерського господарства, ОСГ. Одна з ключових тем — земельна. Тому тут був ряд законодавчих ініціатив. Зокрема, щодо мораторію на продаж землі. Бо об'єктивно країна не готова до відкриття ринку і ми не можемо запустити його «з коліс». Маємо напрацювати і, власне, напрацьовуємо дорожню карту зараз, яка дозволить поступово, крок за кроком вирішити це питання. Також був співавтором законопроектів, які стосуються теми спадщини, земель за межами населених пунктів.

До кінця року є два важливих моменти, на яких маємо акцентувати увагу і сили: це ринок землі. Треба врегулювати це питання, щоб не допустити хаосу. Також в бюджеті на 2018 рік потрібно максимально врахувати інтереси галузі АПК у вигляді дотацій, підтримки різних напрямків, які розвиваються, приносять гроші в бюджет».  

Про оцінку роботи всього комітету:

«Ефективна. В нас є діалог всередині. Це — головне. Загалом позиція комітету в нас по більшості питань одностайна. Звичайно, є суперечки, обговорення, але ми завжди намагаємося знаходити спільне рішення щодо того чи іншого питання. Щодо роботи: маємо багато напрацювань. Однак багато потрібних для галузі речей не вдається прийняти через те, що законопроекти не вносяться до порядку денного. Тут вже питання політичної волі.

Хоча шкодить іміджу галузі те, що в нас міністерство і комітет з в.о. керівниками. Однозначно це впливає на продуктивність роботи. Тому мають бути призначені й обрані керівники. Це має покращити роботу галузі загалом».


Наталія Ключнікова, AgroPortal.ua

Мультимедіа