За словами Віктора Галича, він брав до себе на роботу переселенців та при цьому програмою відшкодування за працевлаштування ВПО не користувався.
«Мені краще взяти на роботу людину без всіляких там програм, так менше клопоту, — каже він. — А взагалі я зустрічався з колишнім заступником міністра і говорив йому, що ті програми підтримки аграріїв, які зараз пишуть, то просто нісенітниця. Ось, для прикладу, підтримка на будівництво теплиць — не менше 2 га. Як про таке сьогодні можна говорити, коли навіть взяти те, що нині відбувається з відключенням світла. За таких умов ця теплиця може «накритись» за один день», — пояснює фермер.
За його словами, доцільною була б підтримка розвитку теплиць від 20 соток, хоча це теж забагато.
На думку Віктора Галича, так само непродуманими є дотації 300 тис. грн/га на садівництво. В Україні зараз перенасиченість на ринку, і виробники віддають яблука за безцінь. Садів висаджено понад норму, а держава ще стимулює нові насадження.
ФГ «Господар» — єдине в районі, яке займається овочівництвом. 30% свого урожаю овочів просто віддають на армію, на благодійність. Наразі господарство має 50 т капусти, моркви, буряку, які безкоштовно роздають нужденним та на армію, кому скільки треба.
«Шкода, що зараз не відчувається підтримка держави так, як хотілось би. За весь цей час до мене ніхто не звертався з пропозицією допомогти. Для втілення задуму зі зрошуваним овочівництвом мені потрібно взяти дозвіл, а це сьогодні, виявляється, досить проблематично. Ставки стоять пусті без води. Щоб ставок відновити, треба взяти його в оренду, за що виставляють шалені кошти — 22 тис. грн/га. І це за ставок, у якому навіть ще немає води», — підсумував Віктор Галич.
Тетяна Ярмоленко, AgroPortal.ua