За останні пів року VITAGRO відкрила багато виробництв. Торік у вересні добудували і запустили завод із виробництва ЗЗР. Це вклад в українську економіку і допомога фермерам необхідними продуктами, впевнений Сергій Нечипорук.
Другий актив, який добудували наприкінці 2023 року, — біометановий завод. У виробництві біоетанолу компанія бачить величезний потенціал, і завод планують запустити в червні-липні цього року.
«На аукціоні ми придбали спиртзавод і наразі його переобладнуємо. Вже завершили першу чергу, отримали спеціальну ліцензію і зможемо переробляти кукурудзу на біоетанол. Ми використовуватимемо 85 тис. т кукурудзи на рік. План виробництва на рік — 25 тис. т біоетанолу та 25 тис. т протеїну для відгодівлі сільськогосподарських тварин і птиці», — розповідає операційний директор VITAGRO.
У квітні 2024 року ГК отримала сертифікат, який дає право реалізовувати біоетанол на європейських ринках та використовувати логотип ISCC. Наразі компанія займається налагодженням експорту, але з цим не все так просто.
Третій проєкт, який вдалося реалізувати в період війни, — розширення потужностей заводу з переробки соняшнику та ріпаку. На сьогодні вже добудували екстрактор потужністю до 600 т соняшнику на добу, і об'єкт можна запускати в роботу.
Сергій Нечипорук додає, що маржинальність у рослинництві пішла в мінус, і завдяки диверсифікованій бізнес-моделі у компанії є можливість маневрувати та бути стійкими.
Щодо фінансування, то з банківськими установами VITAGRO на «ти», а отримані прибутки вкладає в розвиток бізнесу. Операційний директор пояснює: «До війни ми намагалися тримати довгострокові відносини з банківськими установами, і наразі банки підтримують нас. У нас досить стримана консервативна фінансова політика, намагаємося реінвестувати свій прибуток. Ми віримо в українські банки, і якщо вони бачать хороший інвестиційний проєкт чи надійного клієнта, то готові фінансувати».