Держава докапіталізує «Експортно-кредитне агентство» (ЕКА) на 1,8 млрд грн, що забезпечує його статутний капітал у 2 млрд грн.

Відповідну постанову прийнято на позачерговому засіданні Кабінету міністрів України, повідомляє Мністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

«Держава зробила ще один важливий крок для підтримки національних виробників, стимулювання експорту, інвестицій, рівня зайнятості та відповідно зростання ВВП. За нашими оцінками, докапіталізація ЕКА дозволить збільшити обсяг загального експорту України на 2−3%»,  — прокоментував міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Він пояснив, що ключова роль ЕКА — це спростити вихід українських товарів на ті ринки, які є високоризиковими і новими для українських компаній. Зокрема, йдеться про ринки Африки, Азії, Центральної та Південної Америки.

Також ЕКА має спростити доступ експортерам до банківського фінансування в Україні.

«Чим більше капіталізація ЕКА, тим більшу підтримку отримають експортери. Зараз від розміру статутного капіталу ЕКА залежить обсяг страхового покриття, на яке можуть розраховувати українські експортери», — додав міністр.

Прийнятою постановою передбачено збільшення статутного капіталу ЕКА шляхом емісії додаткових акцій існуючої номінальної вартості із збереженням 100% акцій у власності держави. Також Мінфіном буде здійснено випуск облігацій внутрішньої державної позики в розмірі 1,8 млрд грн із строком обігу до 15 років та відсотковою ставкою доходу до 9,3% річних в обмін на акції додаткової емісії ЕКА.

Мультимедіа