Виробники з неймовірного села Закарпаття стали лідерами регіону

28 грудня 2023, 10:30 17652

Джерело фото: AgroPortal.ua

Карпатське інформаційне агентство та Карпатський центр полінгових досліджень протягом грудня 2023 року провели експертне опитування з метою визначення громадських лідерів Закарпаття у різноманітних сферах життєдіяльності. До рейтингу увійшли виробники села Кваси, яке стало фіналістом всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2022».

Про це повідомляє на своїй сторінці у Facebook військовий ЗСУ, професор Ужгородського Національного університету, президент обласної туристичної організації «Закарпаття» Федір Шандор. 

Джерело фото: AgroPortal.ua


У межах Карпатської гастрономічної премії «ШОВДАРЬ-2023» найкращою пивоварнею визнана «Ципа», яка знаходиться у селі Кваси Ясінянської громади. «Ципа» стала також кращим пивним брендом Закарпаття.

А кращим сирним брендом регіону визнано сироварню «Розенталь». У вересні 2022 року на базі цієї сироварні стартував проєкт «Мобільний пункт прийому молока». В його межах жителі громади здають молоко до сироварні «Розенталь» для проведення аналізу якості та подальшої переробки.

Реалізація даного проєкту стала можливою за підтримки всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2022», організованого онлайн-виданням AgroPortal.ua, у якому село Кваси посіло 2-ге місце, отримавши 50 тис. грн від головного партнера — Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

Грантові кошти були витрачені на закупівлю аналізаторів молока.


Іванна Панасюк, AgroPortal.ua