Климатические изменения вынуждают украинских аграриев искать новые технологии обработки почвы. Многие отказываются от вспашки и переходят на No-till. Почему? Потому что при использовании технологии прямого посева уменьшается расход горючего и увеличивается производительность труда.

*Текст подається мовою оригіналу

Розуміє переваги нульової технології і виконавчий директор ПСП «Агрофірма Прогрес» (Харківська область) Віталій Моргун. Підприємство вже 4 роки працює за No-till.

«Раніше працювали за традиційною схемою обробітку ґрунту, адже культури ми вирощуємо традиційні: пшеницю, ячмінь, кукурудзу та соняшник. Але засуха внесла свої корективи, потрібно було швидко шукати альтернативу оранці», — зазначає Моргун.

Як тільки вирішили перейти на No-till, відразу в господарстві почали шукати під дану технологію посівний комплекс.

«Я особисто шукав таку сівалку, щоб можна було сіяти по нулю. ESPRO RC від компанії KUHN підійшла як за ціною, так і за функціоналом. Посівний комплекс ESPRO поєднує в собі дискування, прикочування та висівання в межах одного проходу для забезпечення дружних сходів», — розповідає виконавчий директор.

ESPRO RC пристосований до різних типів ґрунтів та до нерівної поверхні. Гарно працює, копіюючи рельєф, як на обробленій плугом ділянці, так і в умовах мінімального обробітку ґрунту. Також можлива робота посівного агрегату на пожнивних рештках.

«Сівалка, як і будь-яка залізяка, ламається, якщо, звісно, на ній працювати, а не просто милуватися. Запасні частини завжди є в наявності, і хлопці оперативно все доставляють», — каже підприємець.

«Для мене головне, щоб сівалка поклала відповідну кількість зерна на потрібну глибину, і перед самим процесом сівби не пускати на поле ще якусь техніку, трактор, приміром. ESPRO RC сама собі підготовлює ґрунт», — зауважує Віталій Моргун.

Посівний комплекс має 2 системи дозування одночасно. Розділений на дві частини бункер з окремими дозаторами дає можливість висівати дві різні культури на різних глибинах або основну культуру з одночасним внесенням під корінь мінеральних добрив.

А ще сівалка ESPRO RC здатна працювати з тракторами невеликої потужності. Зміщене розташування притискних коліс, одне відносно одного, запобігає утворенню земляного вала, завдяки чому сівалка створює менший опір руху.

ПСП «Агрофірма Прогрес» постійно приймає в гості колег з регіону. Аграрії Харківщини приїжджають, щоб подивитися, як працює на 2 тис. га посівний комплекс ESPRO RC. «До мене приїжджають дивитися сівалки навіть з Луганської області. Інші фермери також хочуть переходити на нульову технологію, але ще вивчають це питання і паралельно придивляються до нового технологічного парку», — каже виконавчий директор.


Для довідки: компанія TITAN MACHINERY UKRAINE займається розповсюдженням надійної та технологічної техніки. В 2021 році TITAN MACHINERY стала офіційним дилером техніки KUHN в Україні. 

Окрім надійної техніки та високоякісного сервісу, компанія надає широкий асортимент запасних частин у стислі строки та за хорошої вартості. Склад працює 24/7, готовий забезпечити оригінальними запчастинами, щоб мати можливість заздалегідь підготувати техніку до сезону та вчасно вийти в поле.

Спеціалісти TITAN MACHINERY UKRAINE допоможуть підібрати правильний товар і нададуть вигідні комерційні пропозиції щодо придбання запчастин.

З питань замовлення та придбання техніки звертайтеся за тел. +38 (067) 246 15 37.

«Кредобанк» пропонує вигідні умови кредитування на придбання техніки KUHN від 0% на 12 місяців за умови першого внеску 50%.


Іванна Панасюк, AgroPortal.ua