КАЧЕСТВО ПРОВЕРЕНО: опыт защиты подсолнечника фунгицидом ДОК Про

27 мая 2020, 06:49 4182

Еще 10-12 лет назад фунгициды на подсолнечнике в хозяйствах почти не использовались. Зато сегодня это одна из самых дискуссионных тем среди агрономов.

*текст подається мовою оригіналу 

  • Яким діючим речовинам надати перевагу?
  • Коли краще вносити препарат (профілактично чи за перших ознак ураження)?
  • Чи справді потрібно захищати соняшник від хвороб, враховуючи, що він вегетує у спекотну і часто засушливу пору?

На ці запитання краще за все відповість досвід!
 
Компанія ALFA Smart Agro щороку закладає виробничі досліди у різних господарствах України, щоб підтвердити якість препаратів у полі та відповісти на актуальні питання. Сьогодні ALFA Smart Agro ділиться з нами результатами випробування фунгіциду ДОК Про у господарствах Житомирської та Луганської областей.
 
ДОК Про (цимоксаніл, 300 г/кг + міклобутаніл, 200 г/кг) — інноваційний двокомпонентний фунгіцид для швидкого припинення розвитку та тривалого контролю грибних хвороб.
 
Діючі речовини препарату належать до різних хімічних класів, а тому їх вплив на патогени є різним. Цимоксаніл ефективно бореться з несправжніми грибами та забезпечує ефект капсулювання інфікованих клітин, він є ефективним для контролю пероноспорозу. Міклобутаніл діє на збудників справжніх грибів, серед яких біла та сіра гнилі, альтернаріоз, фомоз. Системна дія препарату забезпечує швидке проникнення діючих речовин та стійкість до змивання водою. ДОК Про проявляє захисну, лікувальну, антиспоруляційну дії та добре виражений «стоп-ефект».

ДОК Про — якість контролю пероноспорозу перевірено в полі

Складність контролю несправжньої борошнистої роси, як ще називають пероноспороз, у тому, що ні стробілурини, ні триазоли цю хворобу не стримують. На ринку є кілька діючих речовин, які здатні проконтролювати розвиток несправжніх грибів. У препараті ДОК Про застосовується цимоксаніл. Ця діюча речовина має меншу ціну в порівнянні з конкурентами, водночас проявляє таку ж високу ефективність до збудника.
 
Щоб довести відмінну ефективність ДОК Про проти пероноспорозу, в ПП «Некрашів» (смт Черняхів, Черняхівський район, Житомирська обл.) було проведено польовий дослід. Поряд з основним посівом соняшника закладено демонстраційно-дослідну ділянку 8,3 га, на якій використовувався препарат ДОК Про.

Фунгіцидну обробку культури провели профілактично у фазі 4-6 листків. На момент внесення препаратів видимих ознак ураження рослин грибними хворобами не спостерігалося. У день внесення фунгіцидів 9 липня була похмура погода, швидкість вітру 4 м/с, температура повітря +24оС.

       
  • Перше обстеження

Обстеження обох ділянок через 14 днів після внесення фунгіцидів показало відсутність ознак хвороб рослин на обох ділянках.


                
  • Друге обстеження

Через 21 день провели друге обстеження поля. Соняшник, оброблений ДОК Про, розвивається добре, рослини не уражені грибними хворобами.


               
  • Збір урожаю — 12 жовтня 

Цей дослід підтверджує відмінну ефективність фунгіциду ДОК Про проти пероноспорозу та інших грибних інфекцій.

«Кожен рік на ринку з’являються нові препарати. І це зрозуміло, бо поширюються нові хвороби, у збудників виникає резистентність. Агрономам постійно потрібно переглядати звичні схеми захисту культур та змінювати їх відповідно до потреб часу. Зробити правильний вибір допомагають випробування препаратів у полі. 

Власний досвід використання фунгіциду ДОК Про показав, що цей препарат надійно стримує поширення пероноспорозу та не допускає розвиток інших плямистостей. Можу сміливо рекомендувати його колегам для захисту посівів соняшнику». 

ДОК Про — захист від плямистостей та вплив на врожайність

Пероноспороз — поширена, але не єдина хвороба, яка вражає соняшник. Поряд з пероноспорою часто проявляються плямистості листя: септоріоз, альтернаріоз та інші. Їх теж потрібно контролювати, адже вони несуть не меншу загрозу врожайності культур. Саме тому до складу препарату ДОК Про входить міклобутаніл. Він належить до класу триазолів та ефективний проти справжніх грибів.
 
Минулого року в СТОВ «Артеміда» (с. Ями, Троїцький р-н., Луганська обл.) поряд з основним посівом соняшника було закладено демонстраційно-дослідну ділянку 10 га, на якій використовувалася ідентична до стандартної в господарстві схема захисту соняшника, яка відрізнялась тільки фунгіцидом ДОК Про.

Дата внесення препаратів: 30.05.2019 р., у фазу розвитку культури 4-6 листків, за температури повітря +22оС та швидкості вітру 6 м/с.

Цікавість досліду в тому, що тут було порушення сівозміни: соняшник сіявся на тому ж полі другий рік поспіль. На момент обробки культури 80% рослин мали ознаки ураження альтернаріозом, а вся падалиця була уражена пероноспорою та ставала провокаційним фоном для зараження основних посівів.


     
  • Перше обстеження

Вчасне внесення фунгіцидів дозволило зупинити розвиток хвороби на цьому етапі та не допустити зараження нового приросту. Обстеження поля, зроблене 06.06.2019 р. (через 7 днів після обробки), у фазу розвитку 8 листків, показало, що ДОК Про зупинив розповсюдження альтернаріозу, верхні листки рослин не ушкоджені.

  
  • Друге обстеження

Під час чергового обстеження поля, проведеного 14.06.2019 р., у фазу 6 пар листків (через 15 днів після обробки) виявили, що на ділянці, яка оброблялась препаратом ALFA Smart Agro, рослини виглядають здоровими, давні ознаки ураження альтернаріозом спостерігаються лише на 1 та 2 парах справжніх листків. На ділянці, де використовувався інший препарат, спостерігається ураження також на третій та четвертій парі справжніх листків.

ДОК Про зупинив розвиток хвороб та допоміг зберегти потенціал врожайності культури!

  • Збір урожаю — 5 вересня 

Таким чином дослід показав, що ДОК Про забезпечує надійний захист рослин від збудників справжніх та несправжніх грибів. Препарат рекомендований для першого фунгіцидного захисту соняшнику. Захисна дія ДОК Про навіть за несприятливих погодних умов триває понад 20 днів, а цього достатньо, щоб уникнути небезпеки зараження рослин пероноспорозом та зберегти потенціал врожайності культури.
 
Якість усіх препаратів ALFA Smart Agro неодмінно перевіряється в лабораторії.

Ми неодноразово писали про унікальну систему управління якістю продукції MultiControl, яка запроваджена компанією ALFA Smart Agro на Білоцерківському заводі препаративних форм. Але скільки б сертифікатів та лабораторних підтверджень якості не було, найбільш переконливим для аграріїв є саме практичний досвід використання продуктів — перевірка їх ефективності в полі.

Кожне третє господарство в Україні вже переконалося в високій якості препаратів ALFA Smart Agro та використовує їх для захисту своїх посівів. 

В матеріалах проекту «Якість перевірено!» ми продовжимо знайомити вас з реальним досвідом українських агровиробників, які для захисту культур обирають продукти ALFA Smart Agro.