Флагмани продажів та новинки: яка техніка зацікавила аграріїв на AGRO Challenge

25 травня 2024, 06:19 2014

Підхід сільгоспвиробників до вибору техніки з роками змінюється, і сьогодні вони приймають рішення про купівлю переважно лише після демопоказу, де можна побачити агрегат у роботі, оцінити його ефективність та можливості.

У межах Дня поля AGRO Challenge був облаштований демомайданчик, де виробники техніки та дилери змогли продемонструвати переваги агрегатів. AgroPortal.ua поцікавився у аграріїв, які одиниці техніки їх найбільше зацікавили, та дізнався про сільськогосподарські машини детальніше.  

MATADOR MO 6000: нова сівалка смугового висіву від BEDNAR

Компанія BEDNAR на заході представляла 11 одиниць техніки, з-поміж яких було кілька посівних комплексів, уже знаних на ринку. Найбільше аграріїв зацікавила цьогорічна новинка — сівалка для смугового посіву MATADOR MO 6000. Машина призначена для посіву ріпаку, зернових та широкорядних культур.

За словами маркетинг менеджера BEDNAR FMT в Україні Максима Чикунова, компанія весною провела демотур по Україні, під час якого MATADOR MO 6000 виконував посів сої з різним міжряддям (12,5, 25 та 37,5 см), що дозволяє конструкція зернової шини CORSA. На AGRO Challenge сільгоспвиробники, які ще не мали нагоди ознайомитись із посівним комплексом, могли побачити сівалку відразу в роботі під час демопоказів.

У компанії BEDNAR відмічають, що серед основних переваг сівалки MATADOR MO 6000 — наявність секції доліт із гідравлічним захистом AUTO-RESET з максимальним зусиллям спрацювання 870 кг, що обробляє ґрунт на глибину до 35 см, далі проходить вирівнювання ґрунту і безпосередьно посів з одночасним внесенням добрив. 

«При цьому добриво може вноситися трьома способами: під лапу, на поверхню чи у рядок. Або можна міксувати ці варіанти», — розповідає Максим Чикунов.

Також, за його словами, варто звернути увагу на те, що шинний коток розміщений зі зміщенням у шаховому порядку, що дає низку переваг: зменшення навантаження на трактор, ефект самоочищення, стабільність роботи та легка заміна у разі проколу, оскільки кожне колесо кріпиться окремо. 

«На даній сівалці ми бачимо стандартну нашу зернову шину з паралелограмним кріпленням сошників, що забезпечує гарне копіювання рельєфу поля», — зазначає Максим Чикунов.

Excelerator XT 8010: універсальний агрегат для обробітку ґрунту 

Компанія KUHN на AGRO Challenge продемонструвала в роботі оновлену модель агрегата для вертикального обробітку ґрунту Excelerator XT 8010. У попередній моделі Excelerator 8005 кут атаки був від 1° до 5°, у покращеній моделі 8010 — від 1° до 8°, що додало універсальності агрегату, і тепер обробіток ґрунту можна здійснювати за будь-якою технологією — класичною, мінімальною і No-till. 

«Від попередньої моделі Excelerator XT 8010 відрізняється тим, що має більше регулювань градусів кута атаки, між батареями дисків збільшена відстань для забезпечення 100% перекриття між дисками. Також між батареями встановлена гребінка, яка призначена для кращого розподілу рослинних решток по полю», — розповідає менеджер регіонального розвитку Центрального та Північного регіонів України компанії «КУН-Україна» Дмитро Прилука. 

За один прохід Excelerator XT 8010 здійснює відразу 5 операцій: передній ряд прямих самозагострюваних перфорованих дисків Excalibur VT (патент KUHN) із характерним зубчастим периферійним лезом робить подрібнення пожнивної маси, гребінка вирівнює розподіл рослинних решток, далі йде друга батарея аналогічних, але з іншим інтервалом, дисків, ексклюзивні зірочки Star Whee забезпечують перемішування ґрунту та залишків, а планчатий коток якісно подрібнює грудку. 

«Я не розумію господарства, які цього агрегата ще не мають. Це насправді дуже універсальна машина, яка підходить під усі технології та може використовуватись для весняного передпосівного, літнього і осіннього обробітків ґрунту», — зазначає Дмитро Прилука.

LOVOL: якісна заміна тракторам МТЗ

Компанія «Техноторг» представляла на виставці AGRO Challenge три бренди: самохідний обприскувач TECNOMA, ряд ґрунтообробної техніки та посівний комплекс ESPRO 6000 від KUHN і трактори та комбайн LOVOL.

Як розповіла директор з маркетингу ГП «Техноторг» Каріне Перешеїна-Акопян, трактори LOVOL для фермерів стали гідною заміною МТЗ. Компанія пропонує модельний ряд, починаючи з машини потужністю 24 к.с. і завершуючи 220 к.с.

У межах Дня поля компанія представила клієнтам 4 трактори: 85 к.с. — LOVOL TH 854, 220 к.с. — LOVOL R 2204 і флагманську модель на українському ринку LOVOL FT 1054 потужністю 105 к.с., яка вже кілька років дуже популярна серед фермерів. 

«Сільгоспвиробники часто запитують заміну МТЗ, і якщо парк техніки в клієнта був орієнтований на трактори потужністю 80 к.с., то LOVOL TH 854 — це якраз якісна заміна», — зазначає Каріне Перешеїна-Акопян.

Вона розповіла, що трактори LOVOL працюють на українських полях уже понад пʼять років, і за цей час компанія має від аграріїв позитивні відгуки щодо якості техніки та сервісного обслуговування. За час експлуатації було дуже мало гарантійних випадків завдяки тому, що техніка проста і надійна та не перенасичена зайвою електронікою.

Ще один незамінний помічник для фермерів, невеликих господарств або для збору врожаю на маленьких чи важкодоступних ділянках — роторний комбайн LOVOL GM 80. Машина має потужність двигуна 175 к.с. та оснащена зерновою жниваркою шириною 3,8 м.

«Фішкою цього комбайна є невеликі габарити та оптимальна швидкість роботи. Він якісно обробляє невеликі площі. Тому ця машина призначена не лише винятково для фермерських господарств, а підійде й великим компаніям, які мають віддалені поля, куди великі комбайни не можуть заїхати, або для надання послуг пайовикам. Продуктивність машини — 10-15 га за зміну. Але за ідеальних умов наші клієнти збирали і по 23 га за зміну. Тобто можна впевнено сказати, що комбайн LOVOL GM 80 — це допоміжна машина для великих господарств і основна — для невеликих фермерів», — зазначила Каріне Перешеїна-Акопян.

За словами представниці компанії, найближчим часом «Техноторг» почне постачати на український ринок нові моделі комбайнів LOVOL потужністю190 к.с., які будуть більш швидкі й продуктивні, але при цьому досить компактні. А також на ринку очікуються нові трактори лінійки LOVOL потужністю понад 140 к.с. 

Колісниця: унікальний агрегат від українського виробника

Компанія «Велес-Агро» продемонструвала новий унікальний агрегат власної розробки, який здійснює передпосівний обробіток, а також може закривати вологу, тобто призначений для використання як на початку сезону, так і наприкінці.

Два останніх роки «Колісниця» проходила тестові випробування, але з цього року доступна для аграріїв.

«Колісницю» можна пускати відразу за комбайном, вона перебиває пожнивні рештки, вирівнює посівне ложе, добре копіює поверхню ґрунту, не має коливань, добре тримає глибину. Тобто після неї залишаються перебиті пожнивні рештки, а під ними — на глибині 3-6 см — вироблений ґрунт. У вас закрита волога і до весни законсервоване поле», — розповідає менеджер з продажу Центрального регіону України компанії «Велес-Агро ЛТД» Євген Горинов.

За його словами, у разі застосування класичної технології обробітку ґрунту після «Колісниці» весною легше буде зайти на поле плугом.

«Якщо згадати минулий рік, коли була посуха, і плуги рвались, а потім пішли сильні дощі й забили землю — у таких умовах «Колісниця» значно полегшить ситуацію», — додає Євген Горинов. 

Весною «Колісниця» закриває вологу, здійснює передпосівний обробіток ґрунту і водночас підрізає бурʼян. Але у «Велес-Агро» попереджають, що агрегат не зробить поле чорним, як звикли його бачити прибічники класичної технології обробітку ґрунту, адже перебиває пожнивні рештки і залишає їх зверху.

«До речі, багато сільгоспвиробників з недовірою ставились до того, як піде агрегат по кукурудзі й чи зможе ідеально перебити залишки, але «Колісниця» показала відмінний результат. Нам тривалий час вбивали в голову, що вітчизняна техніка чи будь-які продукти гірші за іноземні. Завод «Велес-Агро» своєю технікою доводить, що це не так: ми конкурентні, й наші машини ні в чому не поступаються іноземним аналогам», — зазначає Євген Горинов.

Доречним буде нагадати, що за умови купівлі вітчизняної техніки сільгоспвиробник отримує 25% компенсації вартості сільгосптехніки у межах програми «Зроблено в Україні».

AgriFac: обприскувач з найкращими можливостями під індивідуальний запит кожного аграрія 

Компанія AgriFac з 1986 року спеціалізується на виробництві обприскувачів та розробляє машини відповідно до потреб сільгосппідприємств: уникнути здування та дрейфу хімічних препаратів, якісно пропрацювати посіви, зменшити відсоток травмувань високорослих культур, щоб машина була маневреною, мала великий об’єм баку, зручне розташування форсунок і ефективне керування ними. Зважаючи на ці запити, компанія розробила машину, яка відповідає даним потребам.

За словами сountry-менеджера в Україні АgriFac Ігоря Поліщука, машина максимально оснащена всіма необхідними опціями та технологіями для ефективної роботи: має систему змазки, підйому та розширення, систему моніторингу, технології боротьби з вітром та високою температурою. Тому в компанії можуть пояснити вартість кожного євро в ціні обприскувача. 

«Коли ми спілкуємося з клієнтами, які розуміються на технологіях, ціна машини їх не лякає, адже вони розуміють, що вікно обробки через погодні умови досить коротке, але завдяки обприскувачу АgriFac та нашим технологіям його можна продовжити. Маємо систему, яка дозволяє змінювати розмір краплі — одна форсунка може замінити шість комплектів, тобто може давати шість розмірів краплі. Розмір краплі підбирається пропорційно води до повітря. Якщо потрібно зробити максимальне покриття, туди йде велика кількість повітря, а за великої краплі — мінімальна», — пояснює Ігор Поліщук.

Він додає, що швидкість долання відстані краплі від точки А (виходу) до точки В (цільової точки) у 2-3 рази більше, ніж у звичайних системах обприскування. 

«Нам це дозволяє не здуватися, не дрейфувати, а проникати, куди потрібно. Наприклад, за високих температур розмір краплі збільшується, і відсоток випаровування зменшується, таким чином внесення відбувається ефективно і без втрати розчину», — зазначає сountry-менеджер компанії.

Представлена на AGRO Challenge модель обприскувача АgriFac має насосну систему GreenFlowPlus, яка забезпечує оптимальне використання води та хімічних речовин, а також використання 99,99% робочого розчину. Задана норма внесення завжди залишається незмінною, навіть за раптової зміни робочої ширини обприскування при вимиканні/вмиканні секцій. 

Також обприскувач оснащений спеціальним шасі для стабілізації штанги під час роботи на нерівних площах. Має систему моніторингу, яка дає змогу власнику машини з будь-якої точки і пристрою бачити всі параметри її роботи. А кастомізація дозволяє обприскувачу поєднуватись і працювати з усіма існуючими на ринку системами.

«99% виготовлених машин — це індивідуальні замовлення, де клієнт самостійно може обирати опції та технологічне наповнення відповідно до своїх потреб, починаючи від шин, об’єму баку, розміру штанги до систем обприскування», — зазначає Ігор Поліщук.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua