За словами експерта, є і виклики. Договір укладається лише в електронній формі та засвідчується кваліфікованими електронними підписами сторін. Далі потрібно обов’язково розробити документацію, на яку дають дозволи, потім її затвердити. Тобто документація розробляється як технічна документація з інвентаризації, але ділянка не формується, далі ця документація є обов’язковим додатком до договору оренди.
«Проте, гадаю, це теж можна було б спростити. В кожному районі землевпорядники могли б робити викопіювання з орієнтовним відображенням місця розташування ділянки та площі (чи назвати це кадастровими планами) з матеріалів, які в них є. Документація була б не потрібна, ще більше часу можна було би виграти. Це було б доцільно у нашій ситуації», — зазначає Олександр Гнітецький.
Земельна ділянка на 1 рік без права викупу і продовження терміну
Що найбільше бентежить експерта, так це перелік того, що орендар не може в подальшому робити з цією землею. Наприклад, він не матиме переважного права на купівлю чи продовження терміну користування цією земельною ділянкою після 1 року і не матиме можливості компенсації за проведені поліпшення.
«Стосовно корупції, тут важко щось спрогнозувати. Та все ж таки в умовах воєнного стану це будуть поодинокі випадки. Українці об’єдналися, всі націлені на перемогу над окупантом, і в такі моменти ті, хто краде у держави, прирівнюються до мародерів, а ми вже бачимо, що з ними роблять по всій Україні.
Сьогодні аграріїв можна прирівняти до героїв, які служать у «гарячих» точках. Вони в нинішніх умовах не побоялись, вийшли в поле сіяти, пішли державі назустріч. Хотілося б, щоб вони за це мали свою винагороду», — стверджує Олександр Гнітецький.
Тетяна Ярмоленко, AgroPortal.ua