СушиPRO100: вибір аграріїв — за новітніми технологіями та повною автоматизацією

08 серпня 2024, 05:56 1615

Елеваторні потужності СФГ «Вікторія» на Хмельниччині — приклад технологічно правильно продуманого і повністю автоматизованого фермерського елеватора. Він був запущений в роботу 2021 року. Власник господарства розповідає, що будував його суто під власні потреби і з потужністю, необхідною під наявний земельний банк підприємства.

Елеватор, починаючи від сушарки і закінчуючи завальною ямою, складається з обладнання від українського виробника. Власник СФГ «Вікторія» Олександр Голомах зазначає, що у виборі насамперед керувався критерієм «ціна – якість», і за цим показником найбільше підійшло обладнання компанії «Лубнимаш» (LUBNYMASH). Приємним бонусом стало також відшкодування державою 25% від вартості обладнання. 

Наразі фермер обладнанням та роботою елеватора задоволений: за два відпрацьованих сезони жодних питань чи зауважень не виникало.

Продовжити термін експлуатації: силоси з полімерним покриттям

Елеваторні потужності господарства сьогодні становлять 7,5 тис. т одночасного зберігання — це три силоси обсягом 2,5 тис. т кожний. Також комплекс укомплектований транспортним обладнанням потужністю 100 т/год, хоперами на 400 т, завальною ямою на 40 куб. м та бункером завантаження автотранспорту на 50 куб. м.

У сезон на елеваторі працює максимум 4 людини, адже всі процеси автоматизовані.

Усі силоси мають полімерне покриття даху, виготовлене за новою технологією. У компанії LUBNYMASH відзначають, що силоси з дахом із полімерним покриттям сірого та червоного кольорів — це новинка, яка вже має попит серед українських аграріїв. Гарантія на таке покриття становить 50 років. Воно досить довговічне, унеможливлює наскрізну корозію металу та не іржавіє. Крім того, виробник дає 25 років гарантії на те, що матеріал не відшарується від оцинкування і не змінить свій колір.

propData.content.image
Олександр Голомах, власник СФГ «Вікторія»

Обрали полімерне покриття на силоси, оскільки воно менше запилюється, а також повільніше псується та виходить із ладу. Адже якщо брати загалом силос, то найшвидше там псується накриття, а ця технологія забезпечить довшу стійкість даху та значно продовжить термін експлуатації. 

Зерносушарка: переваги та можливості

Підприємство має в обробітку 1,5 тис. га. Основними культурами є кукурудза, пшениця, соняшник і соя. Цього року третина площ відведена під кукурудзу. Ця культура посідає значне місце в сівозміні, тож для її сушіння обрали зерносушарку LUBNYMASH потужністю 350 т/год (за сушіння кукурудзи з 24 до 14% вологості).

propData.content.image
Олександр Голомах, власник СФГ «Вікторія»

Всі два сезони відпрацювали добре, минулого сезону висушили 7 тис. т. Можливо, цього сезону буде критичним питання з електропостачанням, але це не залежить від обладнання.

Серед переваг сушарок виробництва LUBNYMASH можна відмітити:

Компанія LUBNYMASH має в своєму портфелі потужні моделі зерносушарок, здатні сушити до 2 тис. т/добу.

  • Можливість працювати на різних видах палива (з можливістю встановлення газового пальника європейського виробництва або ж в тандемі з теплогенератором).
  • Система відновлення (рекуперації) теплової енергії.
  • Програмно-апаратний комплекс знепилення з системами пригнічення пилу та доочищення від пилу та домішок відпрацьованого повітря до 2,6 мг/куб. м.
  • Контроль вологості зерна в різних зонах сушильної шахти.
  • Утеплення основних робочих зон сушарки.
  • Зовнішні та внутрішні драбини, майданчики та балкони, ревізійні та люки обслуговування.
  • Потужні тихохідні вентилятори з можливістю роботи в умовах високої концентрації пилу в повітрі.

Сьогодні у СФГ «Вікторія» наявних елеваторних потужностей вистачає, але Олександр Голомах зазначає: якщо підприємству вдасться збільшити земельний банк, то добудовуватиме нові черги елеватора і майбутній проєкт обов'язково реалізовуватиме з українським виробником.

Від 2 до 20 МВт: яке обладнання обирають фермери для сушіння зерна

Сушарка відразу була обладнана автоматичним твердопаливним теплогенератором потужністю 5 МВт від української компанії GRECO GROUP. За підрахунками власника господарства, такий варіант сушіння зерна найбільш вигідний, адже собівартість сушіння становить 8-11 грн. на 1/т/%.

Загалом GRECO GROUP пропонує автоматичні твердопаливні теплогенератори потужністю від 2 до 20 МВт. Теплогенераторами з найбільшою потужністю обладнують зерносушарки, які можуть сушити 2-2,5 тис. зерна на добу.

Для сушіння кукурудзи у СФГ «Вікторія» використовують соняшникову пелету. Автоматичний твердопаливний теплогенератор має бункер для завантаження палива обсягом 4 т. За словами фермера, це дуже зручно, адже на одному завантаженні сушарка працює пів доби. У господарстві напрацювали графік для цілодобової роботи — завантажують паливо двічі на добу: зранку та ввечері.

propData.content.image
Олександр Голомах, власник СФГ «Вікторія»

З GRECO GROUP працювати легко, все автоматизовано. Загалом це одна з найкращих компаній в Україні з найшвидшим сервісом, який лише може бути. За потреби працівники компанії за кілька годин приїжджають й відразу виконують усі необхідні роботи.

До речі, GRECO GROUP лише за перше півріччя поточного року уклала 46 контрактів на обладнання зерносушарок автоматичними твердопаливними теплогенераторами і змонтувала вже 32 об’єкти. Потужності компанії дозволяють не обмежуватись певним числом контрактів, тому виробництво не має ліміту кількості замовлень. І ще один важливий момент: конструкція автоматичних твердопаливних теплогенераторів модульна, тому монтаж обладнання відбувається дуже швидко (2-4 доби). Тож сушарки можна переобладнувати у жовтні та листопаді, тобто вже в розпал елеваторного сезону. 

Проєкт #СушиPRO100 реалізується за підтримки компаній LUBNYMASH & GRECO GROUP


Людмила Лебідь, Вікторія Полевик, AgroPortal.ua